Když tvoří máma

relax, kaligrafie, budha, svíčky

V životě každé ženy se najde spoustu okamžiků, kdy se potřebuje odreagovat, dělat činnost která ji těší, zbaví ji napětí. Stres a napětí negativně ovlivňují naše životy, proto si každý z nás musí najít činnost u které může „vypnout“. A pro nastávající maminky to platí dvojnásob.

Existuje mnoho způsobů a osvědčených technik, jak se zbavit psychického napětí a stresu. Pamatujte, že žádný z návodů není univerzální, dokonce ani tehdy, když vyhovuje většině. Každá z vás si musí najít ten svůj osvědčený způsob, poslouchat své tělo, mysl, řídit se svým vlastním pocitem.

Vyhraďte si během kolotoče nekonečných povinností chvíli času, který věnujete jen sobě. Přichystejte si něco dobrého k jídlu, uvařte šálek voňavého čaje nebo kávy a relaxujte. Jedním ze skvělých způsobů, jak ulevit namáhané mysli, jsou antistresové omalovánky pro dospělé.

Vybarvovala jste v dětství ráda? I přesto, že vaše odpověď může být záporná, tento způsob relaxace stojí za vyzkoušení. Při vybarvování přesných linií složitých obrazců váš mozek relaxuje, ale zároveň je schopný soustředit se pouze na jednu činnost.

Kdy stres škodí nejvíce?

V životě ženy přijde období, kdy je pravidelný a kvalitní odpočinek maximálně důležitý. Tím obdobím je těhotenství. Stres by pro vás v tomto období měl být „zakázané“ slovo. Vaše tělo má plno práce. Poskytuje bezpečné lůno pro vaše děťátko, musí se přizpůsobit a vyrovnávat s množstvím změn, které rostoucí bříško přináší. Celých 9 měsíců se připravuje na to, že přivedete na svět nového človíčka. Stres neovlivňuje negativně jen vás, ale také vaše nenarozené dítě.

Bohužel v dnešní době mnoho žen pracuje téměř do porodu, nevyhnou se množství situací, které bezesporu stresové jsou. Dopřejte si relaxaci a odpočinek tak často, jak je to jen možné. I psychický wellness je velmi důležitý.

Barvami proti stresu

Autorka antistresových omalovánek Lucia Rosiarová připravila speciální edici pro těhotné ženy a maminky. Příhodný název Sme v tom napovídá, jakou tématiku najdete uvnitř. Zklidněte svou mysl vybarvováním. Linie jednotlivých obrazců donutí váš mozek zaměřit se pouze na jednu činnost.

Proč vybarvovat

…protože všechny děti, i ty ještě nenarozené, potřebují klidnou a vyrovnanou maminku. Vaše dítě vás vnímá. Tiché rozhovory, které s ním vedete skrze svoje myšlenky, pocity a tělesné prožitky jsou neodmyslitelnou součástí jedinečného tělesného propojení, které existuje mezi vámi a vaším děťátkem.

V nelehkém období pandemie koronaviru, který je sám o sobě stresující, je relaxace maximálně důležitá. Zbavte se stresu.

 

Stáhněte si jednu z překrásných ilustrací a pusťte se do vybarvování.

 

 

 

 

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě