Představujeme organizace – Centrum Paraple

I člověk, který je upoután na invalidní vozík může žít plnohodnotný život. Tak jako s každou těžkou životní situací jsou nejdůležitější dvě věci. Vůle a podpora. Vůli člověka neovlivníme, ale podporu zajistit můžeme. Stejně jako to dělá už 26 let Centrum Paraple.

Centrum Paraple

Obecně prospěšná společnost založená Zdeňkem Svěrákem a občanským sdružením Svaz paraplegiků pomáhá už 26 let lidem na vozíku a jejich rodinám zvládnout tuto těžkou životní situaci.

Centrum slouží jako opora pro lidi, kteří kvůli úrazu nebo nemoci skončili na invalidním vozíku. Slouží ale také jako místo pomoci pro lidi, kteří na vozíčku fungují dlouho, ale narazili na problém, se kterým si nevědí rady.

Jak Centrum Paraple funguje

Lidem starším 16 let, kteří jsou po poškození míchy upoutáni na invalidní vozík, pomáhá Centrum Paraple zvládat těžkou životní situaci, zlepšit fyzický i psychický stav, dosáhnout co nejvyšší míry samostatnosti, svobody a rozvoje sebe sama.

Zkušení pracovníci vnímají každého člověka jako jedinečnou bytost s vlastním příběhem, myšlenkami, chováním a životním stylem. Díky propracovanému systému koordinované péče, pomoci, podpory a terapeutického působení podporují lidi s tímto handicapem v udržení vztahů s rodinou a dalšími blízkými lidmi a v začleňování do místní komunity.

Při partnerské spolupráci vycházíme z klientových individuálních potřeb. Klademe důraz na lidskou důstojnost, aktivní přístup a osobní zodpovědnost.

Kromě odborného znalostí Centrum Paraple pracujeme především s důvěrou v sílu, schopnost a odpovědnost každého jednoho člověka.

Pomáhejte pomáhat

Činnost centra je cca z 50 % financovaná z darů fyzických a právnických osob.

Darované peněžní prostředky slouží k financování přímých služeb, pomoci a péče pro lidi s poškozením míchy.

Pomáhejte s námi. Šiřte informace do svého okolí. Společně s vámi vybíráme organizaci, které jako první věnujeme výtěžek z e-mailů, jež pravidelně doručujeme do vašich e-mailových schránek. Hlasovat můžete přímo TADY.

 

Sdílejte

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě