Představujeme organizace – Na počátku

Když žena otěhotnění neplánovaně, je to vždycky překvapení. Ne vždy radostné. V momentě, kdy ženy řeší existenční problémy, stojí před rozhodnutím, zda si miminko nechat nebo nikoliv. Organizace Na počátku pomáhá těmto ženám a jejich dětem, kterých se už na počátku života dotýkají problémy dospělých.

Na počátku

Těhotné ženy a maminky s malými dětmi, které ztratily podporu nejbližších a řeší existenční problémy, stojí před nelehkou životní situací. Jak zvládnou uživit další dítě? Jak zajistit potřeby svých dětí, aby o ně nepřišly?

Společnost Na počátku vznikla, aby mohla doprovázet ženy, které nečekaně otěhotněly a hledají cesty, jak svou situaci vyřešit.

Je tu pro těhotné ženy a maminky s malými dětmi, které nemají dlouhodobě vyřešené bydlení nebo například jen s obtížemi dokáží uživit své starší děti a dalšímu potomkovi, kterého neplánovaly, nemají možnost zajistit vše, co potřebuje.

Podívejte se, jak vypadá taková pomoc v praxi:

Poradna Na počátku

Hormonální i tělesné změny v těhotenství jsou velmi náročné. Každá žena je v tomto období velmi zranitelná. Potřebuje podporu a péči.

Pokud žena otěhotní příliš brzy, nečekaně nebo v nevhodnou dobu, a nenajde pochopení, zázemí a ochranu u svých nejbližších, stojí před nelehkým rozhodnutím, zda si miminko nechat či nikoliv. V takových situacích je tu Poradna Na počátku, která pomáhá budoucím maminkám najít řešení.

Domov pro dětský život

Azylový dům Domov pro dětský život nabízí klidné zázemí pro dobu těhotenství a raného mateřství.

Pomáhá těhotným ženám, které se nachází v tíživé životní situaci (včetně nezletilých žen), které si přejí své dítě donosit, a maminkám s dětmi do 10 let, které se ocitly v nelehké životní situaci.

Byty Na počátku

Pomoc ženám, které odcházejí například z azylových domů, ale přes veškerou snahu se jim nedaří najít vlastní bydlení. V Bytech Na počátku mají ženy k dispozici byt, stále se však mohou spolehnout na podporu a pomoc sociálních pracovnic.

Programy pro školy

Základním školám v Brně a Jihomoravském kraji nabízí certifikovaný program všeobecné primární prevence „Pro život“.

Program přispívá k prevenci rizikového sexuálního chování žáků, mezi které patří předčasné zahájení pohlavního života, promiskuita, nechráněný pohlavní styk, pohlavní styk s rizikovými partnery, předčasné mateřství a rodičovství.

Pomáhejte s námi. Šiřte informace do svého okolí. Společně s vámi vybíráme organizaci, které jako první věnujeme výtěžek z e-mailů, jež pravidelně doručujeme do vašich e-mailových schránek. Hlasovat můžete přímo TADY.

 

 

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě