Představujeme organizace – Nadace Terezy Maxové dětem

Děti přichází na svět, aniž by mohly ovlivnit, jaký život budou mít. Každé z nich má právo na šťastný a spokojený život v rodinách. Ne všem se jej dostane. Nadace Terezy Maxové dětem patří již dlouhou dobu mezi organizace, které usilují o šťastný život každého dítěte.

Nadace Terezy Maxové dětem

Hlavním posláním Nadace Terezy Maxové dětem je umožnit každému dítěti vyrůstat v rodině. Cílem nadace je především všestranná podpora a pomoc znevýhodněným a opuštěným dětem. Snížit počet dětí vyrůstajících v ústavní výchově v ČR a umožnit jim zdravý a bezpečný život v rodinném prostředí.

Zdánlivě jednoduchý cíl, má nejednoduché řešení. V České republice více než 24 tisíc dětí vyrůstá v ústavní výchově. Díky tomu se bohužel držíme v Evropě na předních příčkách v počtu dětí vyrůstajících mimo svou vlastní rodinu. Evropské prvenství naše republika drží v přepočtu dětí umístěných v ústavní výchově (na 100.000 obyvatel), kdy za sebou nechala také např. Bulharsko, Rumunsko, Ukrajinu a další země.

Činnost Nadace Terezy Maxové stojí na 3 pilířích podpory:

  1. Prevence nežádoucího odebrání dítěte z rodinného prostředí: konkrétní pomoc ohroženým rodinám prostřednictvím odborných neziskových organizací, např. terénní práce, asistenční a konzultační služby pro rodiny v krizi, nejrůznější terapie, snaží se o změnu systému, a další
  2. Podpora náhradního rodičovství: usilujeme o významné zkrácení pobytu dětí v ústavní výchově. Nadace podporuje rozšíření všech forem náhradní rodinné péče a profesionalizaci pěstounské péče. Snaží se co nejrychleji zajistit dětem bezpečí a laskavou náruč náhradních rodičů.
  3. Kompenzace nedostatků ústavní výchovy: mladý člověk, který strávil většinu svého dosavadního života v ústavní výchově, potřebuje pomoct se začleněním do samostatného života. V této oblasti je proto především podporováno vzdělání, všestranný rozvoj a  také snaha dopřát těmto dětem rovné příležitosti k zapojení se do samostatného života po opuštění dětského domova.

Akce pořádané Nadací Terezy Maxové dětem v Čechách:

  • TERIBEAR hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem je sportovně – charitativní akce, určená všem, kdo chtějí pomoci znevýhodněným dětem. Po deset dní non-stop máte příležitost udělat dobrý skutek, a to i opakovaně.
  • Koncert splněných přání je tradiční charitativní akcí Nadace Terezy Maxové dětem. Nadace v rámci koncertu spolupracovala a i nadále spolupracuje s řadou předních umělců, např. – Hanou Hegerovou, Markem Ebenem, skupinami Čechomor, Chinaski, Buty ,Mig 21, Kryštof, dále s Annou K, Idou Kelarovou, Ivou Frühlingovou, Matthew Ruppertem, Danem Bártou se skupinou Illustratosphere, Miroslavem Žbirkou a dalšími.
  • Fashion for kids úspěšná série charitativních módních přehlídek Fashion for Kids se koná každoročně na podzim. V uplynulých letech charitativní úsilí Terezy Maxové podpořily významné světové celebrity, např. Yasmin LeBon, Alek Wek, Eva Herzigová, Petra Němcová, Veronika Vařeková, Naomi Watts, monacký princ Albert II, Bryan Adams a další.

Pomáhejte s námi. Šiřte informace do svého okolí. Společně s vámi vybíráme organizaci, které jako první věnujeme výtěžek z e-mailů, jež pravidelně doručujeme do vašich e-mailových schránek. Hlasovat můžete přímo TADY.

 

 

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě