Nápady na hry pro děti během léta

Většina rodičů má během prázdnin svoje děti doma, zvlášť ty, které už navštěvují školku nebo jsou školou povinné. Jaké hry jsou pro děti vhodné a zábavné během léta?

Hry pro děti během léta

Samozřejmě množství her je obrovské. Nabízíme vám pár tipů, které vás určitě inspirují.

Malování na kameny

Velkou zábavou je pro děti malování na kameny. Najděte s dětmi oblé a placaté kamínky (nejlépe, ať si je sami vyloví někde v potoce nebo v řeceJ). Můžete je namalovat doma nebo přímo v přírodě, tam ale používejte potravinářské barvy, které jsou bezpečné jak pro děti tak pro přírodu.

Výroba /stavění bunkru

V této hře se určitě potěší podnikavý chlapci, ale děvčata určitě nezůstanou „na ocet“. Výroba bunkru je celý proces, který si děti mohou společně předem naplánovat. Stačí jim pomoct pouze s výběrem správného místa a možná nějakého materiálu. Děti tak mohou sami tvořit ze dřeva a lepidla nebo kartónu, nebo si udělat závěs ze staré plachty a podobně. Stavět lze doma malé bunkry nebo i větší na zahradě.

Skákání přes gumu

Všichni si velmi dobře pamatujeme skákání přes gumu. U nás to byla jedna z nejoblíbenějších her s dětmi na ulici i ve škole o přestávkách. V tomto případě stačí pouze cca 1 cm široká guma, dostatečně dlouhá, kterou koupíte v domácích potřebách nebo v galanterii.

Tvoření domečků pro skřítky

Děti si zamilují stavbu domečků pro skřítky. Venku najděte různé kamínky, trávu, dřívka nebo šišky. Už jen popusťte uzdu vaší fantazie a domeček bude na světě.

Herbář z květů

Na loukách v létě roste velké množství krásných květů. Stačí některé nasbírat, ideálně jen pár kousků a následně je nechat usušit a nalepit buď do nějakého sešitu, nebo si děti mohou vyrobit i vlastní sešit z listů svázaných stužkou. Větší děti se mohou pokusit kvítky v herbáři pojmenovat.

Věnečky z kytek

Samozřejmě, hlavně holčičky potěší, když s nimi upletete věneček z květin. Můžete použít různé kvítky, ideálně takové, který mají delší stonky. Pomoct si můžete stužkou z lýka nebo i svízelem, který se lepí a tak udrží kytičky pohromadě.

Závody zvířátek

Velkou zábavou pro děti jsou závody. Když jim vnuknete nápad, že mohou závodit jako některá zvířátka, určitě zvýšíte zábavu o 100%. Závodit mohou jako žabky, pejsci, hadi a podobně.

Vodní zábava

Dětem stačí málo. Není nutné s nimi chodit denně na koupaliště a do aquaparků. Stačím jim kyblík s vodou, nádoby, kterými mohou vodu přelévat, mohou tam mít „velkochov ryb“ apod. Nebo stačí malý bazének, ve kterém se prostě zabaví a mohou si tam udělat i závody lodiček.

Her je obrovské množství, ještě můžeme vzpomenout na skákání v pytli, hru na schovávanou nebo zábavné může být i jednoduché sledování okolí a přírody pomocí dalekohledu nebo hra na šipkovanou/stopovanou, kde jdou děti po značkách /fáborkách až dojdou k pokladu a cestou mohou plnit různé úkoly.

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě