Těhotenský test

těhotenský test

Přejete si přírůstek do rodiny nebo není miminko na pořadu dne? Odpověď na to zda je miminko na cestě vám může dát těhotenský test.

První těhotenský test

Všechno je zpočátku tajemství. Přirozeně ale chcete znát pravdu. Těhotenské testy jsou jednoduše proveditelné doma a dávají rychlou odpověď od prvního dne po ztrátě menstruace. Je to snadné – prostě podržíte testovací proužek ve vzorku ranní moči dle přiloženého návodu. Jsem těhotná? Nejsem těhotná? Výsledek zjistíte po 3 až 5 minutách.

Testy jsou k dostání v lékárnách a drogeriích a nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou. Slouží pouze k tomu, aby odstranily první pochybnosti nebo potvrdily už zjištěné příznaky. Pak musíte vyhledat gynekologa.

Jaký těhotenský test vybrat?

Jednotlivé testy se liší jak svou citlivostí tak způsobem použití. Čtěte pozorně informace na krabičce. Zatímco některé testy můžete použít ještě před vynecháním očekávané menstruace jiné jsou doporučovány až první den po jejím vynechání. U velmi citlivých testů může dojít také k tak zvané falešné pozitivitě. Lepší je tak testy opakovat vícekrát s odstupem několika dnů.

Dalším rozdílem je způsob jejich použití. Zatímco nejlevnější variantou jsou tyčinky, které se ponoří do nádobky s ranní močí, u těch nejdražších můžete vše sledovat i na digitálním displeji. Základní princip je ale u všech stejný tedy diagnostika zvýšené hladiny hcg v moči. Pro test volte vždy ranní moč, která bývá koncentrovanější.

těhotenské testy

těhotenské testy

Pokud se vám těhotenství potvrdilo, připojte se do naší Facebookové skupinky Maminky Happy Baby. Budeme se na vás těšit v příjemné společnosti dalších maminek. Jako první se dozvíte o nových testování, soutěžích a dalších akcích pro maminky.

Přihlaste se také k odběru našeho newsletteru a dostávejte zprávy z vašeho bříška.

 

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě