Podporujte odvážné sny vašich dětí!

knížka pro děti odvážné sny

Chcete se dozvědět víc? Pak si rozhodně nesmíte nechat ujít překrásnou novou knížku pro děti s příznačným názvem Odvážné sny. Ta přináší třicítku medailonků obdivuhodných českých osobností, které se proslavily díky tomu, že dokázaly proměnit své sny ve skutečnost. Možná i o vašich malých snílcích jednou uslyší celý svět!

„Že se dá snít jen po večerech, když se zhasne lampička a peřinu si přitáhneš pod bradu? A nechceš to s námi zkusit jinak? Odhalíme ti jedno velké tajemství,“ píše v úvodu knihy její autor Daniel Storch. A co že je tím tajemným poselstvím ukrytým v řádcích Odvážných snů?

Odvážné sny aneb na začátku všeho velkého stojí nějaký sen

Odvážné sny, kniha, autor Daniel Storch

Daniel Storch na autogramiádě knihy Odvážné sny

Tak tedy slovy autora: Jestli něco dětská hlavinka doopravdy dokáže, pak odpalovat ohňostroje plné fantazie. Snít můžeš s otevřenýma očima, klidně v pravé poledne, kdekoli a kdykoli se ti zachce. A k čemu že je takové snění dobré? Inu, kdo má trochu kuráže a fištrónu, dokáže své sny jednoho dne proměnit ve velké věci a činy.“

Nevěříte? Pak se s chutí začtěte společně s dětmi do téhle svižně psané, bohatě ilustrované knížky a nechte se inspirovat příběhy více než třicítky pozoruhodných osobností české země. Dámy a pánové, kteří se v ní malým čtenářům představí, toho dokázali opravdu hodně a vynikli v nejrůznějších odvětvích lidských činností. Někteří z nich vládli vědě, jiní sportu či umění, a to v rozličných etapách 20. a 21. století. Řada z nich je všeobecně známá, o jiných slyšela jen hrstka nadšenců v určitém oboru. Některé lze potkat na ulici, zatímco za jiné už dnes hovoří jejich odkaz. A na počátku všeho stály právě jejich odvážné sny, které v nich zažehly ohníček nadšení, jenž je nakonec dovedl až na vrchol. Poznáte, že každý sen, i ten nejodvážnější, může dojít svého naplnění!

Koření života, bez kterého to není ono

Jak praví mladičký superlezec a rekordman Adam Ondra, o němž se tu rovněž dočtete: „Sny – to je takové koření života, bez kterého se váš život bude dát žít, ale nebude vám chutnat. Sny, které mě inspirují a motivují, dávají mému životu smysl. S nimi vím, že žiji. Že žiji naplno.“ A přesně to je také důležitým vzkazem, jejž lze v této knížce vyčíst mezi řádky a který se může stát malým i velkým čtenářům skvělou podporou ve všem, do čeho se pustí!

ukázka odvážné sny

A ještě něco navíc

Vedle příběhů velkých osobností a úžasných ilustrací najdete v knize u každého medailonku i inspirativní citáty a také tři úkoly vztahující se nějakým způsobem k danému člověku nebo oboru jeho působení – i jejich zásluhou se děti dozvědí mnoho nového a zajímavého.

Vydalo PRESCO GROUP pod značkou ELLA & MAX.

Hledáte knížku pro ty nejmenší čtenáře? Podívejte se na Velké knížky pro malé vypravěče.

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě