bolest zad

Dobrý den! Mám takový problém. Už od sedmého měsíce mě velmi intenzivně bolí záda v oblasti žeber. Občas tam mám i otok. Bolest je taková, že v noci nespím, lezet, a sedět se téměř nedá. Nahrivam polstarkama,masírujeme, cvicim, prostě vše co se dá. Chodila jsem i plavat, ale bohužel to teď není možné. Cca po týdnu bolest odezní, a behem dvou až tři dnů se objeví znovu na druhé straně zad. A takhle se to střídá. Teď jsem v 36 tydnu, před dvěma dny to opět začalo, nemůžu se ani nadechnout aniz by mi neprojela zády velká bolest, dva dny nespím.. Tak jsem zkoušela volat obvodnímu lékaři, bylo mi řečeno, že si mám vzít paralen. Jsem opravdu už zoufalá, vážně se s tím nedá nic dělat? Bojím se, ze až se mi rozjede porod, nebudu schopna rodit normální cestou😞 děkuji za odpověď. Andrea

 

maminka Renata

Dobrý den,

chápu vaše obavy. Tím, jak se zvětšuje děloha a vaše bříško teď už pomalu klesá dolů (tělo se pomalu připravuje na porod) může docházet k tomu, že tlak způsobí sevření (skřípnutí) nějakého nervu / svalu v oblasti bederní páteře. Vyhýbejte se dlouhému sezení. Pokud zvedáte nějakou zátěž ze země, snažte se zvedat z podřepu, nikoliv tahem ze stoje.

Z vlastní zkušenosti doporučuji těhotenskou jógu, která velmi pomáhá. Také se můžete obrátit na fyzioterapeuta. Mně např. pomohly tejpy (nosila jsem je od 6. měsíce).

Přeji, ať brzy pocítíte úlevu.

Stále máte otázky

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě