Cysta v tehotenstvi

Dobrý den,
Dnes jsem byla na kontrole. Miminko bylo v pořádku a srdíčko bylo. Ale byla tam cysta, nevím jak veliká na cm, ale na ultrazvuku vypadala veliká jako pest, skoro přes celou obrazovku. Hrozně mě to vyděsilo, doktorka, řekla, že počkáme jestli se střeva a to je vše. Na kontrolu mě ob efnala až za 6tydnu.projde mi to hrozně dlouho. Týden před kontrolou mám jít na screening a pak až k ní a pak dostanu průkazku. Teď jsem podle PM 7+0 a podle ultrazvuku 6+6 tt takže mi to vychází, že už budu ve druhém trimestru na začátku, není to moc dlouho do kontroly?
A co ta cysta,mam se bát? Bude tam mít miminko dost místa? Bojím se.
Hrozně ke zarazila taková dlouhá prodleva do kontroly, ještě když mi řekla, že kvůli předchozímu předčasnému porodu mi naprostonedoporucuje chodit do práce a necha mě čekat tak dlouho na potvrzení. Co si myslíte vy? Prosím

marketaxkrizkova

Dobrý den,

v předně Vám gratuluji k těhotenství 🙂

Co se týká cysty, která se objevila. Nevím, jak je velká, kde je umístěná atd. Nicméně cysty u člověka mohou vzniknout již v prenátálním období, takže se s nimi člověk narodí, aniž by se o nich vědělo. Mohou se projevit v průběhu let díky změnám, které v těle probíhají. Což se mohlo stát Vám. Díky těhotenství, které je velkou hormonální změnou v celém těle se mohla cysta zvětšit a ukázat. Paní doktorka má pravdu v tom, že je potřeba vyčkat. Paní doktorka k Vám byla upřímná a otevřená. Ani ona sama neví, jak se cysta zachová. Dává prostor Vašemu tělu, aby se s tím vypořádalo samo. Ono totiž žádné jiné řešení v tuto chvíli opravdu není. Jste na začátku těhotenství a než se první intenzivní hormonální vlna zklidní, bude to trvat několik týdnů.

Ta časová prodleva v kontrolách není dlouhá. Začátek těhotenství je, co do počtu kontrol u lékaře ve volnějším režimu a až ke konci těhotenství jsou kontroly častější.

Na Vaše obavy lék nemám. Vnímám, že se na miminko upřímně těšíte. Tak si s ním povídejte. I o svých obavách a vždy to Vaše povídání ukončete hezkou a nejvíce léčivou větou pro Vás pro oba. MÁMA TĚ MÁ RÁDA! 🙂

Opatrujte se a přeji pohodové a pokud možno klidné těhotenství.

Stále máte otázky

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě