Dobrý večer,

Máme doma měsíční holčičku 🙂 v porodnici a z porodnice, když jsme přijely kojila jsem malou 30minut. Ale pak se nám 4x stalo, že nám dcerka začala lapat po dechu a nemohla se nadechnout 😔 obvodní lékař nám řekl, že se to stává, že miminka nemají dostatečně vyvinutou zaklopku mezi jicnem a žaludkem a když si ublinknou tak se jim to vrací zpátky a to může způsobit to lapání po dechu 🙁 nicméně jsme byli i na pohotovosti když se to naposledy stalo, protože jsem měla vážně strach a navíc mi do toho hystericky plakala už pár dní. Tam mi paní doktorka řekla, že kojení na 30minut je moc, že to už se přepíjí. Že mám kojit jen 15minut-20minut a do toho ji po 5minutach dávat vždy odříhnout. Když to tak dělám teď těch pár dní, vůbec se to malé nelíbí, že ji přerušuji. Hlavně u pravého prsa to se začne vztekat, škrábat, kopat a smika sebou…takže udržet ji v rukách je dílo a navíc si vždy neodříhne po těch 5minutach.

Co si o tom myslíte???
Předem děkuji za odpověď 🙏

maminka Renata

Dobrý den,

to, co vám řekl obvodní lékař je skutečně pravda. Miminka se musí adaptovat na život mimo dělohu a nějakou dobu to trvá :). Co se týče druhé informace, bohužel se jedná o rozšířený mýtus, že je nutné kojit miminka pouze určitou dobu po určitém počtu hodin. Vkládám jeden z bodů 10 kroků úspěšného kojení dle doporučení WHO: kojení bez omezování délky a frekvence, nikoliv podle předem stanoveného časového harmonogramu.

Z toho, co popisujete vidím, že je třeba upravit techniku kojení. Maličká je s největší pravděpodobností špatně přisátá a napolyká při kojení vzduch, který jí pak způsobuje potíže. Obraťte se prosím na laktační poradkyni. Laktační poradkyně najdete na níže uvedených webových stránkách.

Home

https://www.mamila.sk/

Držím palce, ať se vše brzy srovná 🙂

Stále máte otázky

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě