Těhotenství s dvojčaty

Dobrý den,
s manželem jsme se rozhodli, že se začneme snažit o miminko (je nám 24 let). Zadařilo se hned na poprvé, což nás příjemně překvapilo, protože jsme se oba báli neplodnosti…. jenže hned na prvním ultrazvuku nám dr. vyrazila dech s tím, že jsou tam 2. Nemohli jsme to vůbec čekat, nikdo z rodiny dvojčata nemá, nejsme po léčbě neplodnosti, … .
No a teď k problému, opravdu se nechci “rouhat” a znít nevděčně, chápu, že některé páry by za toto dali všechno … ale nějak si to nemohu v hlavě srovnat. Nedokážu si představit, že budeme mít dvojčata! Pořád jsem “doufala” v syndrom mizejícího dvojčete, nyní jsem v 10tt a stále tam jsou a stejně veliká. Vždycky jsem chtěla být maminkou, od mala, moc jsem se těšila na porod, kojení, mateřství, … Ale od té doby, co nám zjistili dvojčata, nedokážu se vůbec radovat. Mám strach, že to nezvládneme finančně, psychicky, já fyzicky, nikdy nebudu moct dát tomu miminku tolik péče, jako kdyby bylo jen jedno. Přicházím na to, že přírodní porod úplně neprojde, kojení bude složité a jakákoliv další péče. Zároveň se budeme muset odstěhovat z našeho milovaného města zpět k rodičům, protože to jinak nezvládneme. Jakékoliv výhledy na hezké rodinné dovolené se mi vypařili z hlavy a najela jsem na program “přežití”. Nelíbí se mi, jak přemýšlím, ale nedokážu si vůbec pomoct! Někdy mám pocit, že ani nechci vstát z postele, nedokážu se k ničemu dokopat…. cítím se fakt hrozně. Sdílela jsem své pocity s manželem, ale on tomu moc nerozumí a obviňuje mě z toho, že ty děti nechci a pak mi říká ať jdu na redukci (abysme měli pouze jedno), že bysme se měli líp. Jenže to já v žádném případě udělat nechci. Na jednu stranu si vážím toho, že nám bylo požehnáno a nemusíme řešit problémy s neplodností, ale na druhou stranu se nedokáu radovat s dvojčátek…. vnímám to jako takovej podraz od osudu, že když už jsem někdo, kdo se na maminkovství těší, tak dostanu dvojtou nálož, než kdybysme měli jen jedno miminko, kterému bych dala vše co bych mohla.
Máte nějaké nápady, co se svým nastavením hlavy dělat a případně nějakou motivaci?
Děkuji moc

marketaxkrizkova

Dobrý den,

hned v úvodu Vás poprosím, uvařte si dobrý čaj, kávu, kakao či cokoliv jiného teplého, hezky se posaďte, nohy si dejte nahoru a zkusíme to, co se s Vámi a Vám děje nějak uchopit 😉

Letitá praxe i má osobní zkušenost mi daly za pravdu, že my ženy máme velmi dobré “radary”, chcete-li intuici. To první, co mě u Vašeho příběhu zaujalo, že ve svém duševním rozpoložení plném strachu, že něco nezvládnete přemýšlíte o redukci dvojčátek na jedno miminko a přitom vnitřně cítíte, že to není dobré a mohla byste přijít i o to jedno miminko. Za mě, dejte na své vnitřní pocity, to je to nejlepší vedení a ten správný radar.

To, že Vás situace stran počtu dětí, které nosíte pod srdcem zaskočila. Troufám si říct, že je to normální. Napřed se člověk raduje – to je ten náš cit a pak začne počítat, vyhodnocovat a pomalu se z radosti stává starost s příměsí pocitu bezmoci a zoufalství.

Není důvod se bát. Všechno se dá řešit. Na kojení – máte prsy dva. Takže každé miminko může mít jeden svůj soukromý 😉 Do porodnice si sebou vezmete svůj kojící polštář a laktační poradkyně nebo hodná sestřička Vám pomohou s kojením obou dětí najednou – kojení v tandemu. Doma si to pak uspořádáte podle svého, jak Vám to bude vyhovovat. Na Váš dotaz, zda jde děti nastavit tak, aby se kojily zároveň. Jde to. Je to jenom o technice a trošce managamentu, jak si to zorganizovat. Tak a tím bych téma kojení dvojčat opustila.

Stran porodu. Jde porodit dvojčátka i přirozenou cestou. Není žádné pravidlo, že by se měly automaticky porodit císařským řezem. Hodně záleží na dětech do jaké polohy se před porodem poskládají. Obě varianty porodu  mají svá pro a proti, ale obě jsou dobré.

Jak zvládnout děti? Péči o ně, mazlení, tulení k tomu přebalování a krmení. Nemusíte mít strach, že se některému miminku budete více věnovat. Ten druhý drobek se zavčas přihlásí o své slovo. Víte, nemáte jenom svoje ruce, ale jsou tu pak další ruce a to manželovy a v neposlední řadě další čtyři ruce mají 2 babičky. Zkuste si představit, jak si v pohodě odpočíváte – jedna babička Vám donese oběd a druhá jde na procházku s dětmi a pak si to další den přehodí. Dovolte jim být babičkami, ženami, které se starají o mámu v šestinedělí.Nechte se v šestinedělí opečovávat. Přijměte pomoc, když Vám ji nabídnou.

A podraz osudu? A co když je to právě naopak je to bonus a benefit?

Stran financí. Koukněte, co se teď všechno děje okolo koronaviru. Bude velká změna  v ekonomice apod. To, ale neznamená, že budete strádat. Budou se hledat nové zdroje a peníze se budou vydělávat v tuto chvíli pro nás třeba nestandartními způsoby. Pomocí internetu, ruční výroby apod. Vždycky se najde řešení.

Nevím, zda jsem Vás povzbudila nebo uklidnila. Máte mozek zalitý hormony a do toho Vámi cloumají emoce. Těhotenství je opravdu JINÝ stav a je to tak v pořádku.

Zkuste se na tu situaci kouknout malinko jiným pohledem. A to, že Vám chlap nerozumí. Pánové mají jiný mozek a opravdu přemýšlí jinak.

Přeji Vám krásné, pohodové těhotenství plné radosti a pokoje!

Stále máte otázky

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě