Test na těhotenskou cukrovku

Dobrý den, dnes jsem byla na testu na těhotenskou cukrovku a z první krve mi vyšla hodnota 5.4 proto mi nebylo možné test dokončit. Mám hrůzu z toho, že bych mohla cukrovku mít, myslíte že je možné že i příště mi vyjde špatně? Nejsem ani obézní, pravidelně se hýbu a snažím se jíst pestře. V těhotenství mě zatím nepotkalo nic z čeho bych byla tak vyřízená jako z tohohle testu. Teď jen sedím doma a brečím 🙂 děkuji moc za odpověď

marketaxkrizkova

Dobrý den,

na Vaši otázku, zda Vám při dalším testu na hladinu cukru v krvi vyjde vysoká hodnota odpovědět opravdu neumím. To je věštění z křišťálové koule a to já  nedělám.

V těhotenství prochází tělo nejenom velkými změnami fyzickými – roste bříško, zvětšují se prsy, ale i změnami v oblasti hormonální  i metabolické, kam právě spadá i hladina cukru v krvi.

Gestační diabetes nebo-li těhotenská cukrovka se může objevit i u ženy, která je štíhlá, jí zdravě a má dostatek pohybu.

Nicméně mít těhotenskou cukrovku není tragédie. Pokud bude i při druhém vyšetření hladina cukru vyšší budete odeslána do diabetologické ambulance, kde s panem doktorem proberete možnosti, jak si udržet správnou hladinu cukru v krvi. Většinou opravdu stačí jenom lehká úprava jídelníčku a pravidelnost v jídle.

Prosím, odložte kapesníčky, vyjděte si na procházku, nechte se prohřát jarním sluníčkem. Žádná tragédie se nekoná. 🙂

Přeji Vám krásný zbytek těhotenství!

Stále máte otázky

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě