Vztekání u kojení

Krásný den happyBaby!
Mám takový dotaz ohledně kojení, kdy malička saje ( je jí jeden měsíc ) intenzivně 5-10 minut a pak se u prsa začne kroutit, vztekat, prso vyplouvat a pak ho zase hledat a pořád dokola. Nejsem si jistá, jestli tedy má dost, nebo ne, nebo proč to vůbec dělá. Na koliky už netrpíme.
Díky moc!
S pozdravem
Dulínková Petra

Poradna kojení

Kojení Praha s.r.o.

Dobrý den,

Pokud je miminko po nějaké době je u kojení neklidné, může za tím být několik věcí.

Za prvé můžou miminku růst zoubky. Zoubky rostou sice až kolem 4.měsíce, ale můžou se objevit i dříve.  Zkuste dát dětátku prst do pusinky a zjistit, zda ho chce dásněmi kousat. Možná i více slintá, to bývá také předzvěst růstu zoubků. V případě růstu zoubků je důležitá trpělivost, možno dát dítěti kousátko (chladivý kroužek) nebo gel. V každém případě, pokud by dítě kousalo do prsa, je potřeba přerušit kojení, nabídnout mu něco chladivého a pak pokračovat v kojení, aby se miminko naučilo rozlišovat, co kousat může a co ne.

Za druhé může mít dětátko bolest bříška (ne přímo koliky), ale kojení často u miminka uvede v chod střeva. Pak pomáhá přerušit kojení, odříhnout, přebalit. 

Pokud by byl důvodem silný tok mléka, pomáhá přerušit kojení na pár minut, aby se proud mléka zpomalil. Můžete zkusit kojit proti gravitaci: to znamená, aby mělo dítě hlavu a krk výš než prso. Například matka leží na zádech, dítě je na matčině břiše a matka mu podepírá rukou čelo.

 Je také dobré při kojení se nedotýkat hlavičky dítěte, jeho tváří či spánků, aby se u miminka nevyvolával hledací reflex, aby se miminko neotáčelo a zbytečně nepouštělo prso.

V případě potřeby budeme rádi, pokud se na nás obrátíte.

Hodně štěstí přeje Kojení Praha, s.r.o.

Stále máte otázky

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě