Homeopatie v období těhotenství a při porodu

Homeopatie

Podobně jako aromaterapie a další přírodní prostředky působí velmi pozitivně i homeopatie. Dává ženám možnost pomoci v oblastech, ve kterých (právě kvůli nedotknutelnosti a křehkosti tohoto období) je medicína často bezradná.

Homeopatika působí velmi pozitivně nejen na fyzické, ale především na psychické úrovni. Strach z nepoznaného, obavy o dítě, o vlastní zdraví i život, stres, tréma, jak jen to všechno zvládnu – to všechno jsou tíživé pocity nastávajících maminek.

Velkým zaklínadlem na strachy těhulek je homeopatikum Gelsemium sempervirens 15C nebo 30C. Uplatní se, kdykoliv má žena velkou obavu, a jeho účinek se dá srovnat s pocitem „teplé polévky“ v žaludku. Ženy jej mohou užívat buď dlouhodoběji (v případě trvalých psychických potíží) nebo i nárazově, např. při porodu a šestinedělí. Gelsemium působí na těhotné ženy opravdu velmi blahodárně i při velkých obavách těsně před porodem a při něm. Při vlastním porodu je velmi vhodné užití homeopatika Actea racemosa 9C nebo 15C, které má kromě zklidnění psychiky skvělý vliv i na koordinaci děložní činnosti.

Klid a pohodu při porodu skvěle podporují i Resque remedy kapky – Bachovy květové esence. Dávkování je vždy dobré probrat s odborníkem v lékárně, homeopatem či porodní asistentkou.

Klidná mysl a pohoda rodící maminky uklidní i rodící se dítě (při porodu jsou žena a dítě rovnocennými partnery). Mimo „paniku“ je prostor pro dobrou práci těla a zejména dělohy –pro váš klidný porod.

Bc. Romana Gogelová, porodní asistentka (Světhomeopatie.cz)

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě