Jakým cvičením po porodu začít? Pozor, ne jako před dětmi!

Možná jste před dětmi pravidelně cvičila, možná naopak ne. Ať je to jakkoliv, určitě více či méně cítíte, že nyní je třeba začít cvičit úplně jinak, protože těhotenství a porod vaše tělo změnily.

Je totiž možné, že i vy se od posledního porodu ve svém těle stále necítíte dobře. Kvůli bolestem zad je pohyb či péče o děti často utrpení. Břicho je stále vypouklé a kvůli inkontinenci si už ani nepamatujete, kdy vám sport dělal naposledy radost.

Pokud se ale zaměříte na to správné cvičení, můžete získat své tělo i zdraví zpět.

Zaměřte se na střed těla jako na KORZET a máte vyhráno

Vypouklé břicho, bolesti zad, diastáza či inkontinence mají vždy stejnou příčinu. Po těhotenství a porodu střed těla často zůstává nefunkční a pokud nezvolíte správnou metodu cvičení, střed těla zůstane nefunkční trvale.

Speciálními cviky ve správném pořadí lze ale dosáhnout efektu, kdy nefunkční střed těla začnete zpevňovat a„utahovat“ jako KORZET. Výsledkem je ploché břicho bez diastázy, odolná záda bez bolestí a funkční pánevní dno při pohybu.

A jak zpevnit a „utáhnout“ střed těla jako KORZET?

Je potřeba cvičit speciální cviky, které se zaměřují na aktivaci středu těla a funkční propojení středu těla s mozkem. Cílem tedy je, aby mozek začal efektivně používat střed těla během celého dne podle potřeby.

Díky tomu dojde k přirozenému zpevňování a „utahování“ středu těla, protože správné svaly budou aktivní nejen při cvičení, ale i u ostatních činností během dne.

A to je zásadní rozdíl oproti klasickým cvikům, jako jsou například sklapovačky, lehsedy či cviky na šikmé břišní svaly. Takové cviky přetěžují záda nebo diastázu a střed těla zůstává nefunkční.

Začněte cvičit podle metody MAMACORE zdarma

Připravili jsme pro vás 7 denní online cvičební výzvu zdarma, kde se můžete pustit do úspěšného řešení vypouklého břicha, bolestí zad, diastázy či inkontinence. Efektivně a z pohodlí domova, když si děti hrají nebo spí.

Sdílejte
Mustela-listopad-2021reklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě