Kojeni/odsavani MM

Dobrý den,
Chtěla jsem vás poprosit o radu. Mám 4 mesice a týden starou holčičku. Do teď jsem bez problému plně kojila, ale poslední týden mala zacala být mrzutá a zjistili jsme u lekarky, ze se zastavila s vahou. Pridali jsme tedy UM, ktere stridam s kojenim v intervalu 3-4hodiny mezi kazdym krmenim. Muj dotaz zni, pokud kojim cca po 6-7mi hodinach, mohu ztratit mleko uplně? Ráda bych ještě kojila alespoň na půl, ale nevím zda bych neměla mléko po 3 hodinach odsat. Pri kojeni z obou stran po tech 6ti hodinach mala vypije cca 100ml, ale po trech hodinach mam z obou maximálně 60ml. Moc děkuji

marketaxkrizkova

Dobrý den,

je normální, že v průběhu laktačního období přijde chvíle, kdy miminku mléko nestačí. Je to způsobeno většinou tím, že rychleji roste a má větší spotřebu mléka. Na stranu druhou, máme za sebou i hodně tropických dnů a to se může projevovat neklidem miminka. Když jsou venku takhle vysoké teploty, děti potřebují častěji pít, mají žízeň.

Příkrm od paní doktorky je určitě na místě.

Stran udržení Vaší laktace.

Doporučuji, maličkou přikládat k prsu každé krmení a pak ji dokrmit lahvičkou. Je potřeba, aby Vaše prsy věděly, že miminko je tu stále, a proto se i mléko má nadále tvořit. Základním zlatým pravidlem ověřeným praxí je. JAKÁ JE POPTÁVKA, TAKOVÁ JE NABÍDKA. Ve výsledku tzn., že pokud miminko dobře saje, začne se vytvářet i více mléka.

Je to náročnější kombinace krmení, ale vytrvalost a trpělivost se Vám vyplatí! Nevěšte hlavu. Je to přechodný stav. Vaše laktace se upraví a je tu velká pravděpodobnost, že budete kojit, tak dlouho, jak budete chtít. 🙂

Hlavně nezapomínejte na sebe, že potřebujete hodně tekutin v tyto letní dny.

Ráno zkuste pít bílou kávu vyrobenou z melty. Ta se prodává i sypaná i v sáčcích. Můžete si ji lehce osladit. Dále doporučuji kojící čaje. Klidně si ho uvařte do konvice a popíjejte v průběhu celého dne. Čaj bude vlažný a krom toho, že Vám zažene žízeň Vás i osvěží.

Přeji Vám krásné léto, ať Vám maličká dělá radost!

Stále máte otázky

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě