Ambasadorky testovaly – Lactil

Máte strach, že pro své miminko nebudete mít dostatek mateřského mléka? Měla vaše maminka nebo babička problémy s kojením, a vy se bojíte že se tento problém dotkne i vás? Bojujete po porodu o každou kapičku?

Kojení je přirozeným způsobem, jak nakrmit své dítě. Stejně tak je to čas, který mají maminka a miminko výhradně pro sebe a tráví jej v těsném kontaktu. Od samého začátku by mělo být kojení chvílemi pohody a vzájemné blízkosti maminky a jejího dítěte.

První přisátí – základ úspěchu

Doporučovanou zásadu úspěšného začátku kojení je co nejčastější přiložení miminka k prsu matky. V porodnicích mamince obvykle při prvním přiložení asistují zdravotníci. Miminka mají schopnost bez pomoci se doplazit k matčině prsu a přisát se. Výzkumy poukazují na to, že matky, u jejichž dětí proběhlo samopřisátí, mají menší problémy s kojením.

Stává se, že vlivem komplikací u porodu, nebo dalších okolností k samopřisátí na porodním sále nedojde. Dítě je poté přiloženo za asistence dětské sestry nebo porodní asistentky. V následujících hodinách a dnech po porodu je důležité, aby maminka s miminkem byly co nejvíce spolu.

Kojení podle potřeb miminka

Každé miminko má jinou potřebu kojení. Některá se v prvních dnech kojí často a dlouho, jiné se dosyta napijí a na několik hodin usnou. Děti po těžkém porodu nebo miminka s novorozeneckou žloutenkou mohou o kojení jevit malý zájem a být ospalá a unavená. Někdy se mohou objevit problémy u maminky. Pokud se miminko kojí co nejčastěji a maminka je v relativní psychické pohodě, nedostatečná produkce mléka nehrozí. Pro podporu laktace je stěžejní důvěra v sebe samu, klid a pohoda maminky. Existuje řada osvědčených postupů a rad, jak podpořit laktaci. Každá maminka je jiná, co fungovalo vaší kamarádce, nemusí fungovat vám.

Co maminky testovaly?

Zdá se vám, že vaše miminko má stále hlad? Nechce se vám tvořit mléko, přestože pro jeho tvorbu děláte vše, co je ve vašich silách. Maminky, které se přihlásily do projektu Ambasadorky po porodu, testovaly doplněk stravy Lactil.

Lactil® je bylinný doplněk stravy na podporu kojení ve formě tobolek. Obsahuje standardizované sušené extrakty z BIO anýzu a fenyklu které podporují tvorbu mateřského mléka a mají příznivý vliv na trávení. Rostliny jsou produktem organického zemědělství a jsou certifikovány značkou EU BIO produkce. 

 

Průběh testování

Testování se zúčastnilo 100 maminek. Přesto, že se více než polovina maminek (61 %) trápila po porodu s problémy s kojením, žádná z testujících o Lactilu® neslyšela. Téměř 70 % testujících maminek vyzkoušely různé přípravky na podporu kojení, nejčastěji kojící čaje, homeopatika, jiné přípravky na podporu kojení s různým účinkem.

Maminky, které měly po porodu problémy s kojením uvedli, že díky doplňku stravy Lactil® mají více mateřského mléka.

Jak hodnotí Lactil samy maminky?

Maminka Lucie: Lactil hodnotím velmi pozitivně. Již mám doma třetí balení a po dobu kojení u toho zůstanu. Nejen, že s mlékem nemám potíže a mužů kojit a další plus je, že pozitivně ovlivňuje mé i malého trávení.

 

 

Maminka Tereza: Jakmile jsem začala výrobek užívat, mlíčko skutečně nabývalo. Protože nekojim, ale odsávám, bylo možné sledovat, jak je mlíčka více. U výrobku jsem nepozorovala žádný vliv na zažívání.

 

 

Maminka Petra: Věřím, že i Lactil skvěle podpořil mou laktaci, dcera je plně kojená, koupila jsem si druhou krabičku.

 

 

 

Maminka Veronika: Za mě jako supr přípravek. Mám dvě starší dcery a u nich jsem měla problémy se rozkojit, tenkrát jsem o nějakých tobolkách na podporu kojení nevěděla. Po těchto tobolkách jsem se krásně rozkojila. Překvapilo mě jakou mají příjemnou chuť. Veliké tobolky nespoknu, takže jsem si je rozdělávala a naředila trochou kojícího čaje.

 

Maminka Diana: Přípravek mi pomohl znovu obnovit laktaci a díky obsahu fenyklu i zamezit prdíkum miminka.

 

 

 

Maminka Helena: Velmi mi pomohl, podpořil u mně tvorbu mléka opravdu ve velkém a kojení se stalo radostí.

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Poradny

 • Co antikoncepce a kojení?

  maminky Happy Baby

  U většiny plně kojících matek se menstruace objevuje obvykle až po několika měsících. Během menstruace se může přechodně snížit tvorba mléka, změnit jeho chuť a dítě může přechodně mléko odmítat. Výlučné kojení do značné míry chrání před otěhotněním, ale nelze je používat jako jediný a naprosto spolehlivý antikoncepční prostředek. Pokud těhotenství není žádoucí, je třeba ochranu před početím doplnit jiným způsobem. Kojení v průběhu dalšího těhotenství nepoškozuje kojence ani plod. Pokud si těhotná matka přeje dál kojit, může v kojení pokračovat do narození dalšího dítěte.

 • Kdy se ke kojení začne přidávat jiná strava?

  maminky Happy Baby

  Ideální stravou pro dítě v prvním půlroce i déle je mateřské mléko. V rozmezí 17.–26. týdne se doporučuje zvolna začít s příkrmy. Někdy může trvat několik týdnů, než si dítě zvykne na novou chuť zeleninového příkrmu a polévky, první nemléčné stravy, kterou začne dostávat. V kojení s postupně převládajícím příkrmem lze však pokračovat až do 2 let věku dítěte i déle.

 • Lze zvýšit tvorbu mateřského mléka?

  maminky Happy Baby

  Je normální, že kolem šesti týdnů a kolem třetího měsíce života má dítě větší potřebu mléka, protože rychleji roste. Nabídka dočasně nemůže uspokojit poptávku. Tento stav je třeba upravit. Existuje bezpočet rad, lišících se podle jednotlivých generací a kultur. Nejedná se o žádná kouzla. Podstatou těchto rad je zachovat klid, věřit svému tělu, mít dostatek kvalitního odpočinku a dítě se zdravou chutí k jídlu. Co nejvíce odpočívejte. Je-li to nutné, přizpůsobte se režimu svého miminka: když odpočívá, odpočívejte také. Naučte se zavírat oči před praním, žehlením, nepořádkem a pra- chem, uvolněte se, relaxujte nebo třeba zatelefonujte kamarádce. Pokud vám lékař doporučí pití bylinného čaje pro kojící matky, který tvorbu mléka skutečně podporuje, proč ne? Tyto čaje obsahují mj. anýz a kmín. Ovlivňují chuť mléka a dítě většinou pije s větší chutí.

  Nabízejte dítěti prs co nejčastěji, kdykoliv se dožaduje kojení.

  Nabídka pak odpovídá poptávce: nezapomeňte, že čím více dítě pije, tím více mléka se vytvoří – s malým zpožděním, asi 1–3 dnů.

Zobrazit všechny otázky z poradny (4)

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě