Ambasadorky testovaly – Mixa Baby Atopiance

Pokožka nejmenších dětí je přirozeně citlivější než dospělých. Podráždění kůže je u miminek velmi časté a běžné. Při výběru dětské kosmetiky proto mějte na paměti, že méně je více. 

Velmi citlivou, vysušenou nebo dokonce atopickou pokožkou trpí stále větší počet malých dětí. Nejčastějším kožním onemocněním u dětí je atopický ekzém.  První příznaky se obvykle objevují mezi druhým až čtvrtým měsícem po narození.  Zpravidla se nejprve objeví na tváři, nebo bradě, postupně se šíří na krk, celou hlavu, trup a končetiny. Kůže je zarudlá, suchá a zhrublá a děti většinou často svědí. Atopie je vrozená a také dědičná. Pokud se tedy jeden z rodičů potýká s ekzémem či jinou formou tohoto předstupně alergie, je zhruba 50% pravděpodobnost, že se to bude týkat i jeho potomka.

Ekzém se obvykle dlouho hojí a často navrací. Správná péče o pokožku a prevence jsou základem úspěchu.

Péče o pokožku

Kromě úpravy jídelníčku a dalších opatření je to především vhodná péče o kůži, která zabrání nadměrnému vysušování. 

Dříve se doporučovalo koupat miminka každý den jako součást večerního rituálu, dnes se má naopak za to, že to není vhodné, protože koupání pokožku vysušuje a smývá její ochrannou vrstvu. Časté koupání nebo neuvážlivé používání mýdel způsobuje největší vysušení pokožky.

Účinným způsobem, jak pečovat o suchou pokožku jsou olejové koupele. Koupání ve speciálních olejích nebo v dalších přísadách do koupele kůži promastí nebo zklidní. Olejová koupel očistí pokožku mnohem šetrněji než běžná mýdla nebo mycí emulze, rozpouští a odstraňuje z kožního povrchu pot, kožní maz i opotřebované zrohovatělé buňky a zároveň kůži zvláčňuje a ošetřuje tak, že většinou není nutné další promašťování.

Čistící mycí oleje jemně omývají tělo vašeho děťátka a zároveň chrání kožní bariéru.

Co maminky konkrétně testovaly?

Mixa Baby Atopiance: Čistící a zklidňující olej je určený pro citlivou pokožku. Složení obohacené o vyživující a zklidňující komplex Omega-8, bohatý na 8 mastných kyselin, které pokožku dlouhodobě zklidňují. Od prvního použití je pokožka vyživená, zklidněná a chráněná.

 

 

 

Průběh testování

Testování probíhalo 2 měsíce a zúčastnilo se jej 100 maminek. Značka Mixa je mezi maminkami známá, její produkty znalo 72 % maminek, osobní zkušenost s nimi mělo jen 38 %. Nejčastěji maminky používaly krém Mixa Cica, který jsme testovaly v projektu Ambasadorky – těhotné maminky.

Citlivá a suchá pokožka znepříjemňuje denně život 54 % maminek, a 76 % dětí. Po používání čistícího oleje Mixa Baby Atopiance došlo ke zlepšení stavu pokožku u 78 % dětí.

Jaké jsou největší výhody tohoto přípravku?

Maminka Kristýna: Při užívání tohoto přípravku se kůže našeho maličkého hodně zlepšila, náš malý má citlivou kůži takže jsem vyzkoušeli hodně kosmetiky pro miminka nakonec nám docela vychovala kosmetika od Sebamed, ale pak nám přišel váš ambasadorský balíček a my začali ihned testovat, malému se kůže zlepšila o 100% nebyla tak suchá a přestal se úplně loupat.

Maminka Bára: Mám silně atopickou pokožku s plno ložisky ekzému. Oceňuji, že olej není moc parfémovaný, promastí a především, že se mi po něm ekzém nezhoršil. Dcera atopický ekzém nemá, ale olej ji hezky promastil a na její kůži nezpůsobil žádné problémy.

Maminka Eva: Oproti jiným přípravkům zvláční pokožku dítěte na velmi dlouhou dobu. Koupu syna každý večer a každý večer jej také mažu. I před dalším koupáním jsem ještě cítila jemnost pokožky po použití oleje. Tato jemnost se při použití jiných přípravků vytratila po cca 10 hodinách.

Výsledky testování

Co o čistícím oleji Mixa Baby Atopiance říkají samy maminky?

Maminka Kristýna: Maličkému se kůže hodně zlepšila a jelikož je citlivý a tento přípravek mu vyhovuje, tak už měnit nebudeme.

 

 

 

Maminka Daniela: Je výborný na suchou pokožku. Po porodu se malé hodně loupala kůže a zatrhávala se o oblečení. Používala jsem nejprve jinou kosmetiku, ale pomohla až MIXA.

 

 

Maminka Darina: Mám ekzém – pro mě velice dobrá zkušenost. Miminko mělo velice suchou pokožku. Oběma pomohla až Mixa.

 

 

 

Maminka Diana: Krásně hydratuje pokožku těla i vlasovou pokožku miminka.  Já osobně jsem ho používala na odličováni make-upu, protože mám velmi citlivý a suchý obličej. Velmi příjemný přípravek, který může používat celá rodina, navíc je cenově dostupný.

 

 

Maminka Veronika: Hezky pění a věřím tomu, že pro větší mimča je to šetrná kosmetika, ale syn má hodně vysušenou pokožku s atopickým ekzémem a nijak se to nelepšilo.

 

 

Další postřehy maminek z testování najdete v naší skupině Maminky Happy Baby, na Facebooku a Instagramu.

Máte i vy zkušenost s čistícím Olejem Mixa Baby Atopiance? Napište nám ji do komentářů.

 

 

 

 

 

 

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Poradny

 • Kolik přibírá miminko

  Ráda bych věděla jaké jsou normální přírůstky na váze u miminek. V poradně váhu miminka vždy pečlivě kontrolují a já chci vědět kolik to zhruba může být.

  maminky Happy Baby

  Průměrná hmotnost novorozence bývá kolem 3300 g. Pokud vaše děťátko váží o něco víc nebo míň, není třeba z toho dělat vědu. Fyziologická hmotnost je od 2500 g do 4000 g.

  Během prvních dní života může děťátko také ztratit až 10 % ze své hmotnosti, to je však úplně normální jev a není třeba se nad tím nijak znepokojovat. Od narození do přibližně pěti měsíců věku svou váhu ale opět zdvojnásobí, a než dosáhne jednoho roku, bude vážit až třikrát tolik.

   

  Denní váhové přírůstky podle věku

  • 0–3 měsíce  – 30 g
  • 3–6 měsíců  – 20 g
  • 6–9 měsíců  – 15 g
  • 9–12 měsíců – 10 g
 • Vyšetření novorozence v porodnici

  Jaké vyšetření čekají moje miminko v porodnici? Mám nějaké speciálně požadovat?

  maminky Happy Baby

  V děloze je miminko jako malý potápěč ve vodním prostředí, takže, jakmile se vyplaví na svět, pediatr jej pečlivě vyšetří a zkontroluje, zda je dobře připraveno na svůj nový život, zda nemá nějakou vrozenou vadu a je-li v pořádku jeho nervový systém.

  Během pobytu v porodnici se také provádí oční vyšetření k vyloučení vrozeného šedého zákalu, vyšetření ledvin ultrazvukem a u některých novorozenců vyšetření sluchu.

  Před propuštěním, zpravidla třetí či čtvrtý třetí den, se pak provádějí některá všeobecná vyšetření a odebírá se pár kapek krve z patičky miminka.

 • Ztráta hmotnosti novorozence po porodu

  Kolik může novorozenec po porodu zhubnout aby to bylo ještě normální?

  maminky Happy Baby

  Během prvních dní života může novorozenec ztratit až 10 % své hmotnosti. To je úplně normální jev. Z porodnice vás pustí nejdříve ve chvíli, když uvidí, že miminko dobře přibírá.

  Průměrné míry donošeného novorozence jsou:

  • hmotnost 3 300 g
  • délka 50 cm
  • obvod hlavičky (lebky) 34 cm

  Samozřejmě jde o průměrné hodnoty. Pokud vaše děťátko váží o něco víc nebo míň, není třeba z toho dělat vědu. Když pediatr, který vyšetří vaše dítě, nezjistí nic jiného, vaše děťátko bude víc než pravděpodobně zdravé jako buk.

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě