Ambasadorky testovaly – Lactil

Recenze zkušenosti testování Lactil

Mateřské mléko je ta nejlepší strava, kterou může vaše miminko na začátku života mít. Ve chvílích, kdy se mléko netvoří dostatečně mohou pomoci i doplňky stravy. Lactil je přírodní doplněk stravy na podporu kojení.

Kojení je naprosto přirozeným způsobem, jak můžete nakrmit své miminko. Neslouží jen jako jídlo a pití pro vaše maličké. Od samého začátku pomáhá vám i miminku udržovat fyzický kontakt, má emocionální i psychologický vliv.

Miminka vyžadují kojení také v době, kdy:

  • Se cítí sama a potřebují váš fyzický kontakt
  • Mají strach
  • Změn kolem nich je příliš a potřebují je zpracovat.

Od samého začátku by mělo být kojení chvílemi pohody a vzájemné blízkosti maminky a jejího dítěte.

Kolem kojení je bohužel spousta mýtů, které maminkám už od počátku brání v úspěšném kojení. I „dobře“ míněné rady mohou být překážkou. Poznámky, které někdo utrousí na téma kojení se mamince vynoří ve chvílích prvního neúspěchu.

Určitě je sama znáte. Mezi nejčastější patří:

  • „Ani babička ani moje maminka nekojila, proto ani já nebudu kojit.“
  • „Na kojení mám příliš malá / velká prsa.“
  • „Všichni v rodině máme málo mléka.“
  • „Jsem po císaři, proto nemůžu kojit.“
  • „Musíme dodržovat interval X hodin. Jinak bude miminko přepité.“
  • „Mám příliš slabé mléko.“

Úspěšné kojení

Samopřisátí

Doporučovanou zásadu úspěšného začátku kojení je co nejčastější přiložení miminka k prsu matky.

Po porodu obvykle při prvním přiložení asistují zdravotníci. Miminka mají schopnost se bez pomoci doplazit k matčině prsu a přisát se. Výzkumy poukazují na to, že matky, u jejichž dětí proběhlo samopřisátí, mají menší problémy s kojením.

Stává se, že vlivem komplikací u porodu, nebo dalších okolností k samopřisátí na porodním sále nedojde. Dítě je poté přiloženo za asistence dětské sestry nebo porodní asistentky. V takových případech je naprosto klíčové, aby maminka s miminkem byly co nejvíce spolu.

Kojení podle potřeb miminka

Každé miminko má jinou potřebu kojení. Některá se v prvních dnech kojí často a dlouho, jiné se dosyta napijí a na několik hodin usnou. Děti po těžkém porodu nebo miminka s novorozeneckou žloutenkou mohou o kojení jevit malý zájem a být ospalá a unavená. Někdy se mohou objevit problémy u maminky. Pokud se miminko kojí co nejčastěji a maminka je v relativní psychické pohodě, nedostatečná produkce mléka nehrozí. Pro podporu laktace je stěžejní důvěra v sebe samu, klid a pohoda maminky.

Co naše maminky ambasadorky testovaly? Lactil na podporu kojení

Existuje řada osvědčených postupů a rad, jak podpořit laktaci. Jedním z nich je přírodní doplněk stravy Lactil. Jedná se o první doplněk stravy na podporu kojení ve formě kapslí.  Obsahuje extrakty z anýzu a fenyklu, které jsou pěstované organicky. Přípravek nemá žádnou chuť, takže ho můžete bez obav užívat i v případě, kdy nemáte rádi chuť fenyklu.

Recenze reference testování Lactil

Prohlédněte si v naší infografice recenze maminek

Pořadí: 0 / 0
vstoupit do galerie

 

Recenze reference testování Lactil

Recenze reference testování Lactil

Máte vlastní zkušenosti s doplňkem stravy Lactil? Jak vyhovoval vám? Zapojte se do diskuze s dalšími maminkami. Připojte se do naší uzavřené skupinky na Facebooku a zeptejte se na další recenze maminek.

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě