Jak se chovat v době nouzového stavu – koronavirus

Covid-19 nouzový stav pravidla

I když vám nebo vašim dětem nejspíše přímé ohrožení  v době kdy řádí koronavirus nehrozí, je třeba být ohleduplný ke starším a nemocným. Čím přísněji budeme dodržovat určitá pravidla, tím rychleji to bude celé za námi. Rouška nebo respirátor není ostuda, používejte i ty doma vyrobené. Nechrání sice na 100 %, ale lepší ochrana menší, než žádná. Prosíme dodržujte několik základních pravidel a prospějete tím celé společnosti.

Základní pravidla v době nouzového stavu – koronavirus:

  1. Omezte veškerý sociální kontakt. Je krásné se vidět s kamarádkou na procházce, domlouvat si návštěvy a podobně. Bohužel na to aktuálně není vhodná doba. Prosíme buďte jen v okruhu svých nejbližších.
  2. Pokud máte zahradu, můžete na ni chodit bez omezení. Veškeré cesty ven prosím absolvujte s rouškou, respirátorem nebo alespoň šátkem. Cesty do města a do parku velmi zvažte, kvůli kontaktu s ostatními lidmi. Pokud potřebujete ve městě ven s miminkem a myslíte, že to opravdu nejde 14 dnů doma vydržet, pak prosím volte, co nejmenší kontakt – minimální vzdálenost jsou alespoň 2 metry. Vynechte rozhodně všechna dětská venkovní hřiště a podobně. Tedy v omezeném režimu pohybu, pokud nemáte vlastní ohraničený prostor opravdu jen výjimečně a velmi opatrně.
  3. Omezte i množství nákupů a nechoďte na ně celá rodina! Pokud potřebujete udělat nákup, vyšlete jednoho člena rodiny a vybavte se rouškou, respirátorem nebo podobnou ochranou. V obchodě nebuďte dlouhou dobu a pokuste se také omezit veškerý sociální kontakt.
  4. Pokud máte naplánovanou preventivní prohlídku u lékaře, nebo zákrok, který je možné odložit, pak kontaktujte svého lékaře telefonicky pro možnost odložení. Pokud se s lékařem domluvíte, že osobní návštěva nesnese odkladu, pak vyrazte s rouškou nebo respirátorem. Pokud máte, využijte i dezinfekční gely a dbejte zvýšené hygieny.
  5. Pokud to aktuálně není nutné, omezte kontakt i se staršími a dlouhodobě nemocnými osobami. I pokud nevykazujte žádné známky onemocnění, můžete být přenašečem nákazy. Babičce a dědečkovi raději zavolejte, použijte skype nebo podobné služby a omezte kontakt. Pokud je i přesto návštěva nutná, použijte i v tomto případě roušku.
  6. Podpořte imunitu – dostatečný příjem vitamínů a minerálů může zmírnit příznaky virózy. Použijte vámi osvědčené – obecně je doporučován vitamín C, echinacea, probiotika apod. Podělte se v komentářích, co používáte vy.
  7. Využijte čas, buďte se svými dětmi, hrajte si, zpívejte, dělejte doma bláznivé věci. Nejdůležitější je dobrá nálada, dodržování pravidel a pozitivní přístup!

Koronavirus bohužel v počátečních fázích nevykazuje příznaky onemocnění, a i přesto můžete nakazit mnoho lidí okolo sebe. Prosíme chraňme své babičky, dědečky  a nemocné! Děláme to pro ně s láskou! Omezení naší zábavy jim může zachránit život!

My maminky jsme středobodem celé rodiny! Proto – maminky maminkám s láskou! ❤️❤️❤️

Sdílejte
Mustela-listopad-2021reklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě