Představujeme organizace – Dobrá rodina o. p. s

Dobrá rodina a Happy baby mají stejný cíl – spokojené děti ve spokojených rodinách.

Organizace Dobrá rodina vznikla v roce 2012 jako nástroj systémové změny na impuls samotných náhradních rodičů, kteří se chtěli podílet na zkvalitňování systému péče o ohrožené děti.

Posláním organizace je ochrana dětí, a to zejména těch, které nemohou vyrůstat u svých rodičů.  Naši činnost vykonáváme s respektem k právům dětí a všem jejich potřebám.  Naším cílem je vytvoření dobré rodiny pro každé dítě, které nemůže vyrůstat ve své vlastní biologické rodině.

Víme, že rodiče čekají na narození dítěte zpravidla 9 měsíců, ale také víme, že některé děti na své rodiče čekají celý život – tuto praxi chceme změnit, a to prostřednictvím celého spektra činností, na které se v Dobré rodině soustředíme. Jsou to především:

  • sociálně-terapeutická práce s dětmi vyrůstajícími v náhradní rodinné péči („NRP“)
  • odborné doprovázení pěstounů a osvojitelů a dalších rodin se svěřenými dětmi před a po přijetí dítěte do rodiny;
  • hledání nových náhradních rodičů – kontakt a poradenství zájemcům o NRP, kampaně pro získávání nových náhradních rodičů;
  • povinná zákonná příprava a psychologické posouzení budoucích pěstounů a osvojitelů;
  • vzdělávání dalších aktérů systému – laické i odborné veřejnosti;
  • zapojování dobrovolníků pro práci s dětmi a náhradními rodinami;
  • aktivní účast na systémových změnách, podpora transformace ústavní péče a hledání systémových řešení – popularizace nejnovějších vědeckých poznatků a tématu náhradního rodičovství a ochrany práv dětí.

vzájemná pomoc

Naše organizace sídlí v Praze, má ale celorepublikovou působnost, a své služby poskytuje celkem v 10 regionálních pracovištích – naši pracovníci a služby jsou tak dostupné ve všech krajích České republiky.

Pomáhejte se námi a šiřte informace do svého okolí. Zapojit se můžete také do hlasování v naší anketě. Společně s vámi vybíráme organizaci, které jako první věnujeme výtěžek z e-mailů, jež pravidelně doručujeme do vašich e-mailových schránek. Hlasovat můžete přímo TADY.

Pokud se chcete dozvědět více o přechodné pěstounské péči, můžete sledovat příběhy našich náhradních rodičů a jejich dětí zde:

https://www.facebook.com/dobrarodinaops

http://dobrarodina.blogspot.com/

https://vsechny.detidorodin.cz/

https://www.detidorodin.cz/

https://www.instagram.com/dobrarodina/

http://www.dobrarodina.cz/

Přečtěte si více o přechodné pěstounské péči.

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě