Čistíte si zuby za dva? Nejlepší tipy pro péči o vaše ústa v průběhu těhotenství

Když čekáte miminko, prochází vaše tělo mnoha změnami, částečně je to dáno hormony a částečně tím, že nosíte extra zátěž. Zasloužíte si tedy speciální péči. Masáže oteklých nohou, dostatek odpočinku, vyvážená strava, to jsou všechno známé věci. Možná ale někoho překvapí, že hormonální změny mají vliv i na dásně. 

Vaše dásně mohou být v průběhu těhotenství přecitlivělé

Kvůli hormonálním změnám mohou dásně otékat a může také dojít k narušení přirozené rovnováhy mezi bakteriemi v ústech. Zubní plak a bakterie se hromadí podél linie dásní a mohou vyvolat zánět dásní a s tím i spojené krvácení. Pokud trpíte citlivými, oteklými nebo dokonce krvácejícími dásněmi, raději navštivte svého stomatologa. Podle statistik se různé problémy s dásněmi týkají 50–70 % těhotných žen, není to tedy nic zvláštního, ale raději nezapomínejte na důkladnou prevenci. 

Navštěvujte pravidelně lékaře, pijte dostatek vody, aby vaše dásně nebyly vysušené, používejte mezizubní pomůcky a dvakrát denně šetrně čistěte zuby podél linie dásní. Zaměřte se na zubní pasty, které obsahují přirozené enzymy a proteiny a dokáží tak ochránit vaše ústa. Vyzkoušejte Zendium. To podporuje růst prospěšných bakterií, které dokážou bojovat proti těm škodlivým, jenž způsobují problémy s dásněmi.

Pořadí: 0 / 0
vstoupit do galerie

Mohou se vám změnit chutě

Za změny ve vašich chutích mohou také hormony. Může se stát, že výrazná jídla pro vás budou příliš. Z milované česnekové pomazánky se může stát největší nepřítel a naopak tvarůžky, které jste nemohla ani cítit, budou vaše oblíbené. Podle studie se chutě změní až u 93 % žen v průběhu prvního trimestru, především pokud trpí ranní nevolností.  Jestli je to i váš případ, dávejte si pozor na výrazné chutě, a to nejen u jídla, ale například i u zubní pasty. Zubní pasta Zendium má jemnou příchuť, která nebude vadit ani těm, které mají náročnější rána. 

https://www.zendium.cz/

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě