Topíte se v moři žehlení? Zpříjemněte si to!

Maminka s dcerou při žehlení prádla

Když se má narodit miminko, většina maminek má pečlivě připravenou výbavičku. Všechno hezky vyprané, vyžehlené, naskládané do skříněk. Jenže děťátko je najednou na světě a maminka si musí poradit s téměř každodenní hromadou žehlení. Není to jednoduché… ale dá se to zvládnout, pokud při žehlení použijeme pár zpříjemňujících triků.

 

Nemusíte žehlit úplně všechno

Žehlit miminkovské prádlo se doporučuje hlavně v prvních týdnech a měsících po porodu, kdy má miminko velmi citlivou pokožku. Žehlením se totiž ničí případné bakterie a mikroorganismy, které mohly po vyprání zůstat v prádélku. Jde však jen o doporučení, ne o povinnost! Pokud vaše miminko nemá žádné alergie, ekzémy a pokud není nemocné a není nemocný ani nikdo z rodiny, můžete žehlit jen tehdy, kdy máte chuť a čas. Samozřejmě je potřeba dodržet několik důležitých zásad. Perte dětské prádélko odděleně od prádla ostatních členů rodiny, minimálně na 40°C a přidejte jedno máchání navíc. Do máchání můžeme přidat ocet, jenž působí dezinfekčně.

 

Žehlíte-li, zpříjemněte si to

O nás ženách je známo, že zvládneme dělat víc věcí najednou. Proto i při žehlení můžeme relaxovat. Vybrat si čas, kdy v televizi vysílají náš oblíbený pořad. Nebo si tento pořad pustit z TV archívu – vždyť tuto službu nabízí již většina dodavatelů TV služeb. A co pustit si oblíbený film z DVD? Záznam koncertu na internetu? V klidu a v době, kdy děti již spí. Stačí před televizor postavit žehlicí prkno a pustit se do práce. Mimochodem, když už jsme u žehlicích prken, víte, že výběr toho správného vám dokáže čas žehlení nejen zkrátit, ale i zpříjemnit?

Pořadí: 0 / 0
vstoupit do galerie

Výběr vhodného žehlicího prkna

Pokud jste dosud žehlila s rozprostřenou dekou na jídelním stole, zkuste si pořídit dobré žehlicí prkno, jež rozložíte tam, kde potřebujete. Jak vybrat to správné? Prvním a základním kritériem je stabilita, aby se prkno při žehlení nenaklánělo nebo dokonce nespadlo. Rozhodující vlastností je rovněž nastavitelná výška žehlicího prkna. To umožní žehlení bez přílišného zatěžování vaší páteře. Pokud jste zvyklá při žehlení sedět, výšku prkna si jednoduše přizpůsobíte. Dobře zvažte také žehlicí plochu, protože pokud je plocha příliš malá, věci na ní budete muset často posunovat a to vám zabere hodně času. V současnosti je většina žehlicích desek z kovu, neboť jsou lehčí a snadněji se nastavují a skladují. Zároveň tak mohou fungovat na principu ochlazování a přepouštění páry. Důležité je i to, jaký je odkladač na žehličku – správný odkladač by měl žehličku vypínat. Při malém úhlu náklonu bude žehlička stále napařovat, což určitě nechceme. Abyste prádlo vyžehlila lehce a pěkně, potřebujete žehlicí prkno s dobrým polstrováním. Jeho dizajn záleží na vašem vkusu a lze vybrat i takové, která má nelepivý nebo reflexní povrch, čímž se teplo přenáší zpět do oblečení a usnadňuje tak práci.

 

Rada na závěr

Také u žehlicích prken platí, že za málo peněz hodně muziky nepořídíte a zároveň, že nejdražší věc nemusí být ta nejlepší. Zlatá střední cesta může být tou správnou volbou. Je mnoho ověřených výrobců potřeb pro domácnost, kteří v ceně přijatelné pro naši peněženku nabízejí velmi slušný standard.

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě