Čtěte si s dětmi a pomáhejte jim rozvíjet slovní zásobu i představivost

Přemýšlíte nad tím, kdy je ten ideální čas na to začít si s dětmi číst? Bez nadsázky se dá říct, že na knížky není nikdy příliš brzy… Knihy pomáhají rozvíjet fantazii dětí i jejich slovní zásobu již od jejich útlého věku. Společné čtení navíc také pomáhá utužovat pouto mezi dítětem a rodičem, který se mu takto aktivně věnuje.

Čtěte si s dětmi

Pro ty nejmenší děti jsou ideální obrázková leporela, která jsou svým formátem a pevnými deskami přizpůsobená drobným dětským ručkám. Díky obrázkům se děti učí chápat symbolicky ztvárněné předměty a ty se pak učí správně pojmenovat. 

Děti, které ještě neumějí číst, moc rády poslouchají, jak jim čte maminka nebo tatínek. Jejich hlas i blízkost v nich navozuje příjemné pocity. U těch nejmenších dětí je dobré zapojit všechny jejich smysly. Při čtení můžete například ukazovat prstem na obrázky a nahlas si s dítětem povídat, co na obrázku vidí. Dítě si vše po čase velmi dobře zapamatuje a příště už bude samo ukazovat a popisovat, co se naučilo.

Nová edice leporel Disney Baby, kterou vydává nakladatelství Egmont, je speciálně navržená pro společné čtení a ukazování. Děti se díky krásným ilustracím s roztomilými postavami z Disneyho světa budou učit poznávat svět kolem sebe. Postupně se podle obrázků naučí určovat barvy, tvary, zvířata, čísla, roční období i různé druhy potravin.

Pořadí: 0 / 0
vstoupit do galerie

V edici budou kromě leporel s básničkami vycházet také další dětské knížky, zaměřené na rozvoj manuálních dovedností a kreativity. V těchto knihách na děti čeká spousta zábavných aktivit, jako je  vybarvování, malování či nalepování. Najdete mezi nimi i oblíbené knihy s otevíracími okýnky nebo se spojovačkami. 

https://www.albatrosmedia.cz

 

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě