Podle studie jsou nejvíce stresované matky tří dětí

Maminka a tři děti

Studie, do kterého se zapojilo přes 7000 maminek ukázal zajímavé výsledky. Nejzajímavější zjištění: Nejvíce stresu prožívají maminky tří dětí. Nižší ale i vyšší počet dětí vede k nižší hladině stresové zátěže u maminek.

Studie, která započala v roce 2013 v USA a zapojilo se do ní 7.164 maminek ukázala, jak rozdílnou roli hraje počet dětí ve stresové zátěži. Zatímco maminky, které mají jedno, dvě ale i čtyři nebo více dětí, méně podléhají stresu, největší nápor zažívají maminky tří dětí.

Odborník vysvětluje, jak je možné, že maminky začnou relaxovat po čtvrtém porodu? “Narozením čtvrtého dítěte rázem ve vašich myšlenkách není dostatek místa pro perfekcionalismus. Čím více dětí máte, tím se stáváte jistější ve svých rodičovských schopnostech,“ pokračuje doktorka. “Nad spoustou věcí musíte mávnout rukou a být spokojeni, když se všichni dostanou do školky a školy včas.“

Pořadí: 0 / 0
vstoupit do galerie

V průměru maminky ve studii uvedly, že na stupnici do 10 byla jejich míra stresu 8,5. 46% respondentů naopak uvedlo, že je jejich partner stresuje víc, než jejich děti.

Navíc 60% uvedlo, že je stresují více dcery než synové a 60% nejvíce stresuje jak ten čas během dne letí.

 

Podělte se s námi v naší diskuzi pod článkem, jak to máte vy. 🙂

 

 

 

 

 

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě