29. týden těhotenství

Těhotenství 29. týden

Vstupujete do posledního trimestru. Dýcháte za dva. Pohyby miminka vás nutí častěji chodit na toaletu. Jak vaše děťátko roste? A jak se cítíte vy?

Začíná 29. týden těhotenství a naší společné cesty!

 Jak se cítíte ve 29. týdnu těhotenství?

Oficiálně vstupujete do poslední fáze těhotenství! Možná začínáte pociťovat strach z porodu. Pokud nedojde ke zvláštním problémům, čekají Vás ještě 3 měsíce klidu! Nebojte se se svými obavami svěřit lékaři! Pomoci může také dobrá kamarádka, která již miminko má. Strach z porodu můžete také překonat meditací nebo gravid jógou, která vaše tělo připraví na fyzickou zátěž, která Vás během porodu čeká.

Potřebujete stále častěji na malou a budíte se i v noci? Není divu. Děloha již tlačí nejen na hrudní koš, ale také na močový měchýř. Některé pohyby miminka vás mohou donutit jít na toaletu okamžitě.

Můžete se častěji zadýchávat. Vaše plíce musí vstřebat o 20 % kyslíku více a samozřejmě vylučují více oxidu uhličitého. Dýcháte za dva.

Do předpokládaného termínu porodu vám zbývá 77 dnů!

Zpráva z vašeho bříška

Začínám být čím dál tím baculatější! To je vlastně můj hlavní úkol na další měsíce: přibírat! Plíce mi fungují správně a pokračují ve svém vývoji. Moje hlavička už velikostí odpovídá zbytku těla. Můj mozek pracuje na plné obrátky. Rychle roste, vytlačuje měkké lebeční kosti ven, zvětšuje svůj objem i povrch díky různým rýhám, které se na něm tvoří. Stejně jako pohlavní orgány.

Už dokážu, maminko rozpoznat, jestli na mě svítí přirozené světlo nebo umělé. Poznám různé zvuky, chutě i vůně. Narostly mi taky delší vlásky. Nejvíc ale miluju zvuk tvého hlasu. Uklidňuje mě a uspává!

Maminko, teď jsem velké jako máslová dýně, měřím 39 cm od hlavičky k zadečku a vážím 1,2 kg.

A víš maminko, jak to bude příští týden?  Podívej se, co náš čeká v 30. týdnu těhotenství, nebo jak to vypadalo v 28. týdnu těhotenství.

 

Chcete pravidelné zprávy z vašeho bříška také do vašeho emailu? Stačí kliknout na tento odkaz a každý týden vám v e-mailu jedna přistane. 🙂

 

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě