Výtok v těhotenství

Intimní partie v těhotenství

Zdravé ženské tělo je chráněno před gynekologickými záněty mírně kyselým prostředím intimních partií, které je udržováno trvalou produkcí kyseliny mléčné prostřednictvím tzv. laktobacilu.

Intimní partie v těhotenství

Přirozeně kyselé prostředí podporuje zdravou bakteriální flóru. Chrání tak intimní partie před infekcí. Vzhledem k velkým hormonálním výkyvům, kterými vaše tělo v těhotenství prochází, dojde ke změnám nejen na sliznici pochvy a vnějších pohlavních orgánů, ale snižuje se také produkce kyseliny mléčné, a tím klesá i obranyschopnost intimních partií. Zvýšené vylučování vaginálních sekretů v těhotenství je normální. Pokud ale pociťujete pálení, nebo je výtok enormně silný a velmi nepříjemně páchne, obraťte se ihned na svého gynekologa.

Prevence výtoku v těhotenství

Abyste nepříjemným problémům předešla, je třeba dodržovat správnou intimní hygienu. Je vhodné používat šetrné přípravky s obsahem kyseliny mléčné. Obnovují a udržují přirozeně kyselé pH intimních partií a posilují tak jejich obranyschopnost proti infekcím. Nezapomínejte také na bavlněné spodní prádlo a pohodlné oblečení. Je prodyšné a předchází tak nepříjemnému podráždění sliznice a kůže vlivem zapaření.

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama