Koření povzbuzující touhu

Koření

Dříve než se koření zabydlelo v našich kuchyních, bylo hojně využíváno při náboženských obřadech i jako léčivo. Léčila se s ním i ztráta sexuálního apetitu, proto je mnoho koření známo jako silné afrodiziakum.

Muškátový ořech a květ

Koření, které je třeba používat v opravdu malém množství. Používá se k dochucení smetanových omáček a pečených dezertů. Ve velkém množství může být jedovaté a může také vyvolat psychedelické stavy. Nicméně na Dálném východě je ořech i květ považován za afrodiziakum.

Muškátový ořech

Šafrán

Staré pořekadlo tvrdí “je ho jako šafránu“. Toto koření je tak vzácné, protože pro získání 450g finálního koření je třeba 100 000 šafránových květů. Šafrán stimuluje činnost dělohy a podporuje krevní oběh. Staří Řekové tvrdili, že děvče, které týden užívá šafrán, neodolá milenci. Věhlasné je především šafránové rizoto.

Šafrán

Vanilka

Vanilka je mírné afrodiziakum používané k dochucení čokolády už Aztéky. Semínka vanilky jsou získávané z aromatických tobolek speciálního druhu orchideí. V dnešní době je používána k dochucení různých druhů dezertů od zmrzliny až po pečené koláče.

Vanilka

Skořice

Vnitřní kůra tropického stromu stočená do ruliček. Působí antisepticky, svíravě a má povzbuzující účinek afrodiziaka. Skořice je součástí mnoha dezertů, ale často je využívána i ve slaných receptech. Je přidávaná do rajské omáčky a mnoha indických jídel.

Skořice

Zázvor

Již před 3 000 lety je zázvor v Číně používán jako afrodiziakum. Povzbuzuje krevní oběh a celkové prokrvení. Usušený kořen rozemletý na prášek se používá k dochucení sladkých i slaných pokrmů. Velmi populární je také použití ve formě čaje, kde dejte přednost čerstvému zázvoru.

„Muži, kteří se najednou necítí dost silní, aby se potěšili se ženou, měli by sníst zázvor, med, čemeřici, česnek, skořici, hřebíček, muškátový ořech, kardamom a dlouhý pepř.“ Zdroj Voňavá zahrada

Zázvor

 

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě