Ořechy jako afrodiziaka

Směs ořechů

Ořechy jsou pěstovány již od pradávna. Již roku 6760 před n. l.  jsou na území dnešního Jordánska vzpomínané vlašské ořechy, pistácie a mandle. Jak je to s jejich účinkem afrodiziaka?

Ořechy všech druhů jsou od pradávna používány v různých formách obřadů. Například Řekové a Římané posypávali vlašskými ořechy místo rýže novomanžele a zapalovali pochodně z lískových větví, což mělo zaručit šťastné a plodné manželství.

Náš tip: Vyzkoušejte spolu se svým partnerem mlsat ořechy ve spojení s medem. Jejich účinek se tak ještě více prohloubí.

Mandle

Mandle v kuchařkách lásky bývají spojovány s broskvemi a meruňkami. Všechny tři jsou častou ingrediencí elixírů lásky pro svůj povzbuzující a energizující účinek. Již ve 12. století sebou křižáci z východu přinesli smetanové mandlové omáčky a sladkosti jako je nugát a marcipán.

Mandle

Lískové oříšky

Již římský básník Vergilius chválil kromě vína i lískové oříšky, myrtu a vavřín jako dobrá afrodiziaka. Lískové oříšky podle něj “umožní mužovi splnit všechny touhy jeho ženy“.

Lískové oříšky

 

Vlašské ořechy

Jak již bylo napsáno výše, používali se vlašské ořechy při různých obřadech. Dodnes slouží některým arabským kmenům jako lék proti impotenci.

Vlašské ořechy

Kokosový ořech

Pro ženy, které chtějí otěhotnět pěstují kněží v  severní Indii právě kokosový ořech, který je symbolem plodnosti. V pravém slova smyslu se nejedná ořech, ale botanicky o semeno. Ačkoliv kokosům trvá dvanáct měsíců, než dozrají, kokosová palma kvete až 13x za rok.

Kokosový ořech

 

 

Sdílejte
Mustela-listopad-2021reklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě