Příběhy zamilovaných – Romeo a Julie

Romanticko-dramatický příběh ze 16. století z pera Williama Shakespeara, kdy se do sebe zamilovali dva lidé, kterým jejich láska nebyla dopřána, je zajímavý a aktuální dodnes. Příběh o Romeovi a Julii a jejich nenaplněné lásce.

Romeo, pocházející z rodu Monteků, se během plesu zamiluje do Julie z rodu Kapuletů. Oba k sobě zahoří láskou, jenže oba rody jsou znepřátelené.

Julii a Romea tajně oddá kněz Lorenco. Neshody mezi oběma rody se ale snaží tento vztah zpřetrhat.

Merkurio, přítel Romao bojuje s Tibaltem, který patří do rodu Kapuletů. Romeovy snahy o to, aby se tento konflikt skončil, zůstanou nenaplněné, protože Tibalt zabije Merkuria. Romeo v zlosti a smutku nad smrtí svého přítele zabije Tibalta, kterého v souboji probodne.

Romea kvůli tomu posílá vládce Verony, který souboje zakázal, do vyhnanství. Rodiče Julie se rozhodnou, že svoji dceru provdají za Parise, mladého šlechtice, i navzdory tomu, že o tom Julie nechce ani slyšet. Julie je úplně zoufalá, ale kněz Lorenco jí dá speciální nápoj, díky němuž si Julie přivodí dočasnou smrt na 42 hodin.

Jeho plán, kdy počítá s tím, že Julii pochovají do hrobky, kde ji následně najde Romeo a ona se mezitím probere, zhatí nedoručení této zprávy Romeovi. Romeo se naopak dozví, že Julie zemřela a vrátí se do Verony k její hrobce. Tam stihne ještě zabít nešťastného Parise, který bdí při její hrobce a potom otráví i sám sebe.

Až tehdy přichází Lorenco, kterého plán nevyšel a vidí, že Julie se probírá. Když ale uvidí mrtvého Romea, bere do rukou dýku a probodne se. Nad mrtvými těly Julie a Romea dochází ke smíření znepřátelených rodů, kdy společně postaví obětem lidské nenávisti pomník. Ten bude navždy připomínat nešťastnou a nenaplněnou lásku dvou mladých lidí.

 

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě