Netradiční adventní kalendář

Inspirace na adventní kalendář

Tradice adventního kalendáře je stará téměř 200 let, nicméně v dnešní době jde často o nekvalitní čokoládu v nevkusném obalu. Co takhle si vytvořit adventní kalendář po svém a jinak?

Jak vznikl adventní kalendář?

První podoba adventního kalendáře vznikla, podobně jako tradice stromečku a adventního věnce, v Německu v polovině devatenáctého století. Měla podle křesťanských tradic symbolizovat období čekání na příchod Ježíška, čímž doba Adventu pro křesťany bezpochyby je. V dnešní době jde především o milou tradici odpočítávání do Štědrého dne pro naše nejmenší. Bohužel s rozšířením této tradice se také rozmohlo velké množství adventních kalendářů, které obsahují nekvalitní čokoládu.

Zkuste to tentokrát jinak

Stále více maminek, ale dbá na to, to jejích ratolesti jí. Adventní kalendář ale nemusí obsahovat pouze čokoládu. Vyzkoušejte různé zdravé pochoutky, drobné hračky, potřeby na tvoření apod. U našich dětí se velmi osvědčilo střídání drobností. Dostávají kombinaci pochutin, drobných dárků a razítek. Krásné byly vánoční přání, které potom z razítek vytvořili.

Náš tip:

Vyzkoušejte do adventního kalendáře uchovat drobné originální ozdoby na stromeček. Postupně si tak s dětmi připravíte zásobu na slavnostní nazdobení stromečku

Pořadí: 0 / 0
vstoupit do galerie

Můžete také vyzkoušet:

V posledních letech získává na popularitě také adventní kalendář na ruby. Na začátku prosince určíte jednu krabici, kam společně s dětmi přidáte každý den jednu drobnost. Před Vánoci můžete krabici odnést do nějaké potřebné rodiny nebo charity.

 

Inspiraci na další aktivity spojené s Vánoci naleznete také v naší sekci Vánoce.

 

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama