Vánoční přípravy s dětmi

Vánoční přípravy s dětmi…Jaké to je s dětmi? Jste uzlíček nervů nebo si s nimi vánoční přípravy užíváte a je jedno kolik mouky či cukru se válí na zemi místo v míse?

Pokud máte malé děti, nebojte se kuchyně, posypané moukou a cukrem, poseté skořápkami vajec i ořechů, promaštěné máslem a jinými tuky, zvlášť když to všechno máte ve vlasech vy i vaše nejmenší… Určitě do toho jděte, protože pokud doma budete společně a pravidelně péct cukroví, stane se to nádhernou každoroční událostí a zvykem, ke kterému se budete s dětmi rády vracet. Na otázku, kde na to vzít čas, už jsme vlastně odpověděly. Prostě zapojte své ratolesti!

Vaše cukroví možná nebude tak krásné a dokonalé a úklid po pečení zabere víc času, ale bude to originální, nezapomenutelné, grandiózní! Trpělivost, maminky 🙂

Vánoční přípravy s dětmi

Malé batole si rádo zabubnuje na pár hrnců, plechů a pekáčů. Větší děti budou nadšeny z přípravy a hnětení těsta, ochutnávání, a hlavně rozdávání hotového cukroví babičkám, dědečkům a ostatním dětem.

Když se vám podaří děti u tohoto vánočního rituálu neokřikovat, budou na to s láskou vzpomínat až do dospělosti. Schválně, co si pamatujete z Vánoc vy? Pečení pojměte jako hru, i to zdánlivě obyčejné vykrajování lineckého, tvoření rohlíčku, zdobení… Pochvalte všechny. I samy sebe!

A teď je tu jedna výzva: pošlete fotky vánočního cukroví, ať víme, jak pečete vy! Fotky dětí od mouky, těsta, čokolády, společné záběry, detaily dokonalého i méně povedeného cukroví, cokoliv zajímavého a zábavného. Vánoce jsou přece o tom být s vašimi blízkými, rozdávat radost a podělit se o všechno hezké.

Vánoční přípravy s dětmi

Těšíme se a zapojte se i do naší facebookové skupinky Maminky Happy Baby, kam můžete posílat fotky nebo zde do komentářů.

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě