Čas vypnout

Relaxující koupel

V často stresujícím všedním dni člověk jede na vysoké otáčky. Přitom byste však neměly zapomínat samy na sebe a udělat si čas od hektického shonu. Máme pro vás wellness tipy jak váš domov proměnit ve chvíle odpočinku.

Offline namísto online

Jsme stále k zastižení a pravidelně kontrolujeme náš smartphone, abychom si byly jisté, že nám neunikne žádná nová zpráva. Pro vlastní blaho bychom se však měly od tohoto shonu čas od času osvobodit a jednoduše být také jednou offline. Vědomý odpočinek pomůže ve chvílích klidu zapomenout na stres všedního dne a načerpat čerstvou energii. V této rušné a stresující době na sebe člověk často zapomíná. Takže: dejte smartphone pryč z vašeho dosahu a užívejte si klidu.

Čas na koupel

Perfektní relax si můžete užít nejen v lázních, ale také ve vlastní vaně. O blahodárné prožitky plné vůní se postarají éterické oleje, které lze vhodně zvolit tak, aby navodily požadované rozpoložení mysli. Levandule a santalové dřevo mají uklidňující účinky, citrusové vůně naproti tomu působí povzbudivě. V nezředěné podobě však mohou tyto oleje způsobit podráždění pleti a v koupeli se rovnoměrně nerozptýlí. Smíchejte tedy pár kapek s trochou smetany nebo mléka. V těhotenství byste se neměla koupat v příliš horké vodě, vyvarujete se tak obtíží spojených s krevním oběhem. Pro vaše bezpečí by měl být nablízku někdo, kdo by vám pomohl v případě nutnosti a při vstupování do koupele a vystupování z ní.

Pohodová atmosféra

Vonné svíčky a aroma tyčinky mohou navodit příjemnou náladu. Zpomalit a zastavit neustálý tok myšlenek může pomoci také hudba. Vyberte si muziku, na kterou máte náladu: je jedno,zda to bude šumění moře, klidné tóny symfonického orchestru nebo ostré zvuky rockové kytary. Ke koupeli si můžete připravit malou svačinku jako je čerstvé ovoce a nápoje a rozmazlovat se tak se vším všudy.

Pěstící pleťová maska

Citlivou pokožku obličeje je nejlepší ošetřit extra porcí hydratace. Rozetřete pleťovou masku v silnější vrstvě po obličeji a nechte ji pár minut působit. Zbytky masky poté z obličeje smyjte teplou vodou. U kupovaných masek vždy dodržujte stanovenou dobu působení. V opačném případě by mohlo dojít k nepříjemnému podráždění pleti. Pleťovou masku si však jednoduše můžete vyrobit i sama. Na banánovo-tvarohovou masku rozmačkejte jeden banán a smíchejte jej se dvěma polévkovými lžícemi tvarohu. Naneste na obličej a po 15 minutách opláchněte – vaše pleť potom bude jasná a svěží.

Sdílejte

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě