Netradiční rodinná dovolená – v karavanu ☺

karavan

Léto nám pomalu ťuká na dveře a než se nadějete už bude nejvyšší čas plánovat rodinnou dovolenou.V současné situaci, kdy stále není dořešená situace kolem Covid – 19 začala řada lidí uvažovat trochu jinak.  Co to tentokrát pojmout trochu netradičně a vyrazit s dětmi na prázdniny v obytném autě? Takový domeček na kolečkách si zamiluje každá dítě.. navíc při kempování je možnost nákazy velice malé.

Karavan nebo obytný vůz?

Karavany a obytné vozy se znovu dostávají do popředí, jsou praktické, prostorné a skvěle vybavené. Navíc vám dávají jedno velké plus – máte naprostou svobodu a možnost kdykoliv změnit program. I ve špatném počasí pořád máte pevnou střechu nad hlavou a vaše děti jsou v bezpečí a suchu.

Výhody a nevýhody karavanu

Vše má něco pro i proti. Karavan se lépe vytápí a všechny věci máte hezky pohromadě. Má i velkou zásobu na vodu i odpad. Nevýhodou ale může být to – že je to poměrně nákladná záležitost, pokud si auto chcete pronajmout v půjčovně.

Obytný přívěs je špatně přizpůsobený pro auta se slabšími motory. Ale na drohou stranu – pokud rádi jezdíte po výletech, vždy můžete přívěs v kempu odpojit a vyrazit na výlet jen s osobním autem.

Co nezapomenout?

  • nádobí – pokud si budete vařit samy, jinak podle mé zkušenosti v každém kempu dnes celkem dobře vaří…
  • smetáček s lopatkou
  • jar
  • lavor na nádobí
  • a hlavně dobrou náladu 🙂

Před tím než se rozhodnete pro takový typ dovolené, je dobré si předem připravit itinerář. Přibližně kam pojedete, co by jste chtěli vidět. Zavolat do kempů – vzhledem k tomu že v posledním roce jezdí hodně lidí pouze po republice, jejich obsazenost je vysoká. Kvalitu kempů si můžete dnes ověřit i na webových stránkách, případně se podívat na hodnocení přes aplikaci tripadvisor. 

Kempování mimo kempy

Nazapomínejte, že kempování mimo kempy není povolený, a to ani ve většině okolních zemích.Například v Německu, Rakousku a Švícarsku je toto výslovně zakázané. V Polsku je tento druh kempování tolerován, ve Francii pouze na soukromých pozemcích se souhlasem majitele. V Dánsku, Švédsku a Norsku neplatí žádné omezení.

Během cesty nazapomínejte na bezpečnost, jízda s karavenem je většinou pomalá, ale během jízdy musí být všichni pasažéřu připoutány bezpečnostními pásy!!

Chcete se dozvědět více, nebo se podělit o Vaše zkušenostmi s jinými maminkami? Připojte se do naší uzavřené skupinky maminek na Facebooku nebo nás sledujte na našem Instagramu.

 

 

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě