Vyrábíme doma – domácí deodorant

Domácí deodorant

Na trhu je nepřeberné množství různých deodorantů, a i přesto si stále více žen vyrábí domácí deodorant. Výhodou je, že znáte přesné složení a vůni si můžete upravit přesně sobě na míru. 

Domácí deodorant – ingredience:

  • kokosový olej
  • kukuřičný škrob
  • jedlá soda
  • esenciální oleje podle preferencí (levandule, šalvěj, rozmarýn, tea tree atd.)

 

Přesný poměr surovin se může lišit podle vašich přání, proto neuvádíme přesné hmotnosti. Většinu surovin nakoupíte v supermarketu nebo v drogerii. V případě esenciálních olejů můžete zvolit nákup na internetu, v lékárně nebo prodejně se zdravou výživou. Nejdříve vyzkoušejte rozpustit dvě lžíce kokosového oleje ve vodní lázni.

Pokud deodorant připravujete v místnosti, kde je teplo, je možné že kokosový olej bude už tekutý. Taje už když teplota dosáhne 24 stupňů Celsia.

Do rozpuštěného kokosového oleje přimíchejte esenciální oleje podle chuti. Přidávejte opravdu po kapičkách. Esenciální oleje jsou velmi silné a vybírejte ty, které jsou získány přírodní cestou. Když už vyrábíte domácí kosmetiku, je škoda nepoužívat kvalitní ingredience (osobně používáme výhradně oleje od značky doTerra). Do takto připravené směsi zamíchejte dvě lžíce kukuřičného škrobu a jednu lžičku jedlé sody.

Deodorant je možné připravit i bez jedlé sody, pokud jste na ni citlivý.

Pokud vám deodorant připadá stále příliš tekutý přidávejte střídavě v poměru váhy 2:1 kukuřičný škrob a jedlou sodu.

Hotový deodorant skladujte v uzavřené nádobě. Ideální je používat ho po sprchování a ráno. Stačí nanést malé množství do podpaždí rukou.

Sdílejte

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě