Mýty a fakta o COVID-19, díl 2.

mýty a fakta koronavirus

Postřik a zavedení bělidla nebo jiného dezinfekčního prostředku do vašeho těla vás nebude chránit před nákazou COVID-19 a může být NEBEZPEČNÉ.

Za žádných okolností do těla nestříkejte bělidlo nebo jiný dezinfekční prostředek. Tyto látky mohou být při požití jedovaté a způsobit podráždění a poškození pokožky a očí.

Bělidlo a dezinfekční prostředek by měl být používán opatrně pouze k dezinfekci povrchů. 

Stejně tak užití etanolu může vést k invaliditě a smrti. Metanol, ethanol a bělidlo se někdy používají v čisticích prostředcích k usmrcení viru na površích, nikdy byste je však neměli pít. Nezabijí virus v těle a poškodí vaše vnitřní orgány. 

Vystavení se slunci nebo teplotám vyšším než 25 °C vás nechrání před COVID-19

COVID-19 můžete chytit bez ohledu na to, jak je slunečné nebo horké počasí. Ano, i země s horkým počasím hlásily případy COVID-19. 

Onemocnění COVID-19 NEZNAMENÁ, že ho budete mít na celý život

Většina lidí, kteří chytí COVID-19, se může zotavit a odstranit virus ze svého těla. Pokud onemocníte, ujistěte se, že léčíte vaše příznaky. Většina pacientů se zotavuje díky podpůrné péči.

Schopnost zadržet dech na 10 sekund nebo déle bez kašlání nebo nepohodlí NEZNAMENÁ, že jste bez COVID-19

Nejběžnějšími příznaky přípravku COVID-19 jsou suchý kašel, únava a horečka. U některých lidí se mohou vyvinout závažnější formy onemocnění, například zápal plic. Nejlepší způsob, jak potvrdit, zda máte onemocnění způsobující virus COVID-19, je laboratorní test. Nemůžete to potvrdit tímto dechovým cvičením, které může být dokonce nebezpečné.

happybaby myty a fakta koronavirus 2

Virus COVID-19 se může šířit v horkém a vlhkém podnebí

a

Chladné počasí a sníh NEMŮŽE zabít virus COVID-19

Není důvod domnívat se, že chladné počasí může zabít  koronavirus nebo jiné nemoci. Normální teplota lidského těla zůstává kolem 36,5 °C až 37 °C, bez ohledu na vnější teplotu nebo počasí. 

Užítí horké lázně nezabrání COVID-19

Užívání horké lázně vám nezabrání chytit COVID-19. Vaše normální tělesná teplota zůstává kolem 36,5 °C až 37 °C, bez ohledu na teplotu vody ve vaně nebo sprše. 

Virus COVID-19 SE NEŠÍŘÍ kousnutím komárů

Doposud neexistují žádné informace ani důkazy o tom, že by nový koronavirus mohl být přenášen komáry. Nový koronavirus je respirační virus, který se šíří primárně kapičkami vytvářenými při kašli nebo kýchání infikované osoby, případně kapičkami slin nebo výtokem z nosu.  

Happy Baby mýt a fakta koronavirus

Vysoušeče rukou NEJSOU ÚČINNÉ při zabíjení viru COVID-19

Vysoušeče rukou nejsou účinné při usmrcování viru COVID-19. Abyste se chránili, často si ruce otírejte roztoky na bázi alkoholu nebo si je umyjte mýdlem a vodou. 

COVID_19 fakta a myty Happy Baby vysoušeč

Vakcíny proti pneumonii nechrání před virem COVID-19

Vakcíny proti pneumonii, jako je pneumokoková vakcína a vakcína proti Haemophilus influenza typu B (Hib), neposkytují ochranu proti novému koronaviru.

Virus je tak nový a odlišný, že potřebuje vlastní vakcínu. Vědci se snaží vyvinout vakcínu proti COVID-19.

Ani vyplachování nosu solným roztokem nezabrání přípravku COVID-19

Neexistují žádné důkazy o tom, že pravidelné vyplachování nosu solným roztokem chrání lidi před infekcí novým koronavirem. 

Existují určité důkazy, že pravidelné oplachování nosu solným roztokem může lidem pomoci rychleji se zotavit z nachlazení. 

Jíst česnek nezabrání COVID-19

Česnek je zdravé jídlo, které může mít některé antimikrobiální vlastnosti. Ze současného hlediska však neexistují žádné důkazy, že by konzumace česneku chránila lidi před novým koronavirem.

Koronavirus fakta a myty Happy Baby cesnek

Antibiotika NEMOHOU předcházet COVID-19 nebo jej léčit

Antibiotika působí pouze proti bakteriím, nikoli proti virům.

COVID-19 je způsoben virem, a proto by se antibiotika neměla používat k prevenci nebo léčbě.

Pokud jste však hospitalizováni pro COVID-19, můžete dostávat antibiotika, protože je možná bakteriální koinfekce.

Přejeme, ať jsme všichni v pořádku a toto zvláštní období rychle překonáme.

A pokud u nás nejste ještě registrované, je nejvyšší čas zapojit se do komunity více než 100 000 maminek z celé ČR a získejte všechny výhody na jednom místě. My, maminky Happy Baby se na vás těšíme nejen online, ale třeba i na viděnou na některém z našich pravidelných setkání!

Vaše Happy Baby

Sdílejte

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě