Dětský kašel

Dětský kašel 1

Dětský kašel velmi často dokáže vaše děti potrápit. Ne vždy je ale projevem vážného onemocnění. Jak zjistit, jaký typ kašle má vaše dítě a jak mu ulevit?

Kašel – jak k němu přistupovat

Dětský kašel je v první řadě příznakem onemocnění dýchacích cest. Jeho úkolem je snad dostat z těla co nejvíce hlenu a pročistit tak dýchací cesty. Jako rodič se setkáte s různými typy kašle a je velmi důležité naučit se je rozpoznat. Pomůže vám to zjistit, kdy je nutná návštěva lékaře a kdy jde jen o jemné pokašlávání, při kterém stačí domácí péče a dítě se jej velmi rychle zbaví.

Jakmile však kašel přetrvává déle jak 10 až 14 dní, je nutná návštěva lékaře. To samé platí i v případě, že se dítě při kašli dusí, vykašlává krev nebo je kašel štěkavý, nebo pokud máte podezření na vdechnutí nějakého předmětu.

Druhy kašle a léčba

Suchý kašel

Pro dítě je velmi nepříjemný, protože se mu nedaří vykašlat a dítě z něho pobolívá hrudník a bříško. Nejhorší je zejména večer, když se dítě snaží usnout. Obvykle je projevem virového onemocnění. Můžete mu podávat vhodný přípravek, který kašel utlumí. Pomáhá také zvlhčovat vzduch v pokoji, ve kterém dítě spí.

Velmi dobře zabírá i správně zvolený éterický olej, který necháte z difuzéru plynout do ovzduší. Můžete si z nich namíchat směs nebo použít jednotlivě. Vhodné jsou éterické oleje jako kadidlo, benzoa, borovice, eukalyptus, heřmánek a levandule. Více informací najdete také v článku Směs éterických olejů na suchý dětský kašel.

Vlhký kašel

Dalo by se říct, že je přímým pokračovatelem kašle suchého. Sliznice produkuje velké množství hlenu a dítě pomocí kašle dostává hleny ven. Kašel je potřeba v této době podporovat. V lékárně koupíte různé sirupy, které jsou pro tuto fázi kašle vhodné. Při vlhkém kašli jsou vhodné také čaje ze slézu maurského, jitrocele kopinatého nebo podbělu, divizny velkokvěté a tymiánu. Stále je vhodné používat zmiňované éterické oleje.

V případě, že má dítě kašel, je velmi vhodné udržovat v místnosti správnou vlhkost. Dejte také pozor, aby se dítě nedostalo do zakouřeného prostředí.

Sdílejte
Ultrarychlý bezkontaktní teploměr Cemio Metric 308 SMART
reklama

Zapomenuté heslo

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě