Každá plenka se počítá!

Jednorázové nebo látkové plenky? Pohodlí nebo ekologie?  Moderní látkové plenky splňují obojí.  Správný výběr plenek pro vaše miminko je jedno z nejdůležitějších rozhodnutí. Poznejte možnosti a výhody moderních látkových plenek.

Každá maminka chce pro svoje děťátko to nejlepší. Plenky jsou samozřejmou součástí dětské výbavičky. A upřímně také jednou z položek, za kterou budete nejvíce utrácet. Za jedno plenkové období, miminko v průměru spotřebuje kolem 5 220 jednorázových plen. Při takovém množství vznikne za dva roky tuna nerecyklovatelného odpadu, který se rozkládá 200 – 400 let. 

V roce 2018 se u nás podle odhadů ČSÚ narodilo 114 000 miminek. Pokud by každá maminka používala pouze jednorázové plenky, bylo by to neuvěřitelných 595 080 000 jednorázových plen v ČR za rok, které zůstanou na skládce minimálně 200 let jako nespalitelný a nerecyklovatelný odpad.

Víte, že plenky Bobánek jsou součástí projektu MOJE ODPADKYJistě jste viděla, některé z jejich videí “nepetuj” na Youtube, pokud ne, podívejte se.

Látkové plenky nejsou pouze o ekologii. Jde především o vaše finance. Za 5 220 kusů plenek zaplatíte v průměru kolem 24 534 Kč (4,70Kč/ks – průměrná cena jedné plenky)?

Cena látkových plen se pohybuje okolo 9000 Kč i s praním. A to už je pěkná úspora, nemyslíte?

Látkové pleny můžete bez problému používat i poté, co se vaše miminko odplenkuje. Jen s malou obměnou výbavičky je využijete i pro mladšího sourozence.

Tři další výhody látkových plenek

1. Žádná chemie

Látkové pleny neobsahují žádnou chemii, žádné gelotvorné látky, aromata, plasty a igelit.

2. Pohodlí miminka a zdraví

Miminko se v látkových plenách cítí velmi dobře. Moderní materiály odvádí moč od pokožky, tudíž miminko není v mokru jako u klasických čtvercových plen. To předchází vzniku opruzenin a plenkových dermatitid. Zároveň látkové pleny umožňují správný vývoji kyčlí a tlumí nárazy při pádu miminka.

3. Krásný design

Jsou nádherné! Látkové pleny jsou krásné a září barvami. Každá maminka si vybere z nepřeberného množství vzorů a designu.

Moderní pratelné pleny jsou prodyšné, snadno se udržují, nežehlí se a jsou pohodlné pro Vás i pro miminko. Nevěříte? Podívejte se na naše video, které názorně ukazuje, jak je přebalovaní s látkovými plenkami jednoduché. Už žádné předsudky!

Mýty o látkových plenkách

  1. Jejich používání je příliš pracné: Jeden z největších mýtů, který o látkových plenkách koluje. V dnešní době si již můžete vybrat pleny, které svým použitím připomínají plenky jednorázové. Už žádné vyvařování, žehlení a pracné vkládání. Nevěříte? Vyzkoušejte naše AIO pleny.
  2. Ekologické? A co spotřeba vody, pracího prášku, elektřiny…? Při používání látkových plenek nevzniká další pevný odpad. V porovnání s jednorázovými plenami, je ekologická stopa látkových plen minimální. Při jednom dítěte spotřebujete více než 5 000 kusů jednorázových plen, které se na skládce rozkládají 200 – 400 let.
  3. Látkové pleny zpožďují vývoj miminka: Látkové plenky jsou objemnější než plenky jednorázové. Naopak ale podporují správný vývoj kyčlí a jsou pro miminko daleko zdravější.
  4. Látkové pleny jsou pro miminko nepohodlné: Naopak jsou pro miminko pohodlnější. Neobsahují žádné gelotvorné a chemické látky. Bojíte se zapařeného zadečku kvůli mokru? I na to jsme mysleli. Jako dotykovou vrstvu používáme u našich plenek polyester – funkční materiál, který odvádí vlhkost do dalších vrstev látky. Riziko zapaření a vzniku opruzenin je daleko menší.
  5. Látkové plenky je nutné vyvařovat, jinak jsou nehygienické: Vyvařování plen již není dávno nutné, perou na 60 ⁰C, což je teplota dostatečná pro zničení mikroorganismů.
  6. Nejsou moderní: Dnes již můžete vybírat z různých designů a provedení. Stačí si jen vybrat.
  7. Jsou příliš drahé: Prvotní investice, cca 6 000 Kč se může zdát vyšší ve srovnání s pořízením balíku jednorázových plen.Ale v přepočtu na celé plenkovací období miminka, ušetříte opravdu dost peněz, cca až 15 000 Kč.

Image

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě