Měření teploty a horečky u dětí

Onemocnění se u dětí běžně projevuje zvýšenou teplotou a horečkou. Je to projev těla, jak předat důležitou informaci o zdravotním stavu dítěte. Horečka však může signalizovat i tělu přirozené procesy, jako je třeba růst zoubků.

Jak poznat horečku

U novorozence a malého kojence bývá teplota průměrně o 0,5 °C vyšší, tedy 37,5 °C může být zcela normální. Naopak u novorozence a malého kojence s teplotou 38 °C a vyšší je zapotřebí navštívit lékaře. V tomto raném věku se ještě běžné virózy neobjevují a pouhý vzestup teploty může značit vážné onemocnění. Průměrná normální tělesná teplota je 36–37 °C, zvýšená teplota je 37–38 °C, horečka nad 38 °C.

Jak správně změřit teplotu?

Infračervený teploměr Braun IRT6520 disponuje funkcí Age Precision, díky které přizpůsobíte měření teploty věku dítěte. Age Precision umožňuje zohlednit věk měřeného dítěte a pomůže vám lépe interpretovat výslednou teplotu. Rozmezí nastavení věku je 0-3 měsíce, 3 až 36 měsíců a 36 měsíců a více. Pro okamžitou a rychlou interpretaci teploty je navíc displej barevně podsvícen.

Zatímco jiné infračervené teploměry mohou své okolí během měření ochlazovat a poskytovat tak nepřesné výsledky měření, špička teploměru Braun ThermosScan 7 je předehřátá a zajišťuje tak profesionální přesnost měření. Předehřátá sonda je komfortnější pro malé děti a je vhodná pro použití u novorozenců. 

Braun ThermoScan 7 je vybaven velkým podsvíceným LCD displejem pro snadné přečtení teploty v průběhu noci. Podsvícený displej zároveň snižuje riziko probuzení vašeho dítěte. Neztrácejte čas čištěním měřící sondy. Díky krytkám je zajištěna maximální hygienická čistota a ochrana před křížovou kontaminací.

Doplňující informace:

  • Technologie Age Precision s barevně podsvíceným displejem 
  • Předehřátá měřící sonda s polohovacím systémem
  • Rychlé měření během několika sekund 
  • Paměť na 9 měření 
  • Bez BPA 
  • Automatické vypnutí po 60 sekundách 
  • Přepínaní mezi stupni Celsia a Fahrenheit 
  • V balení: pouzdro, 21× jednorázových hygienických krytek, 2× AA 1.5V Duracell baterie
Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě