Riziko přehřátí v kočárku – proč nepoužívat plínku

Venku doslova peče sluníčko a teplota je vysoká. Mnozí z nás se snaží ulevit svým dětem, ale paradoxně ve snaze pomoct, zakrytím kočárku plínkou, může vzniknout riziko přehřátí v kočárku.

Riziko přehřátí v kočárku

Pokud patříte mezi maminky, které občas přehodí přes kočár plínku, zkuste se zbavit tohoto zlozvyku. Přehřátí organizmu vašeho miminka může totiž v nejhorším případě způsobit jeho kolaps. V takto zakrytém kočárku je teplota totiž o mnoho vyšší, jako mimo něj. Cirkulace vzduchu se sníží a v kočárku nastane nesnesitelné teplo.

Podívejte se na video, které vám názorně ukáže, jak rychle vzroste teplota, když je kočárek zakrytý plínkou.

 

Jak se vyhnout riziku přehřátí

Jestli chcete svému miminku v horku zvýšit komfort a pomoct mu, použijte slunečník vhodný na kočárek, síťku, přes kterou cirkuluje vzduch nebo se snažte zdržovat ve stínu. Pokud vám to situace umožňuje, v největším horku, mezi 11. a 15. hodinou s úplně malými dětmi raději zůstaňte doma.

Co miminku obléct

Pokud už musíte vyrazit ven, dbejte na to, jak je miminko oblečené. Vhodné jsou lehké, například lněné materiály nebo funkční prádlo z merino vlny nebo bambusu, které jsou vzdušné a miminko se v něm cítí pohodlně. Dítě kontrolujte, jestli není příliš zpocené a přehřáté. Dbejte na jeho pitný režim, pokud je kojené, zvyšte počet kojení.

Když se zdržujete venku se starším dítětem a nedokážete ho skrýt před sluníčkem, použijte kvalitní opalovací krémy, vhodné pro malé děti. Vhodné je používat krémy až od 6.měsíce věku dítěte.

Sdílejte
Immunotrofina 2+1 zdarmaImmunotrofina 2+1 zdarmareklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě