Riziko přehřátí v kočárku – proč nepoužívat plínku

Venku doslova peče sluníčko a teplota je vysoká. Mnozí z nás se snaží ulevit svým dětem, ale paradoxně ve snaze pomoct, zakrytím kočárku plínkou, může vzniknout riziko přehřátí v kočárku.

Riziko přehřátí v kočárku

Pokud patříte mezi maminky, které občas přehodí přes kočár plínku, zkuste se zbavit tohoto zlozvyku. Přehřátí organizmu vašeho miminka může totiž v nejhorším případě způsobit jeho kolaps. V takto zakrytém kočárku je teplota totiž o mnoho vyšší, jako mimo něj. Cirkulace vzduchu se sníží a v kočárku nastane nesnesitelné teplo.

Podívejte se na video, které vám názorně ukáže, jak rychle vzroste teplota, když je kočárek zakrytý plínkou.

 

Jak se vyhnout riziku přehřátí

Jestli chcete svému miminku v horku zvýšit komfort a pomoct mu, použijte slunečník vhodný na kočárek, síťku, přes kterou cirkuluje vzduch nebo se snažte zdržovat ve stínu. Pokud vám to situace umožňuje, v největším horku, mezi 11. a 15. hodinou s úplně malými dětmi raději zůstaňte doma.

Co miminku obléct

Pokud už musíte vyrazit ven, dbejte na to, jak je miminko oblečené. Vhodné jsou lehké, například lněné materiály nebo funkční prádlo z merino vlny nebo bambusu, které jsou vzdušné a miminko se v něm cítí pohodlně. Dítě kontrolujte, jestli není příliš zpocené a přehřáté. Dbejte na jeho pitný režim, pokud je kojené, zvyšte počet kojení.

Když se zdržujete venku se starším dítětem a nedokážete ho skrýt před sluníčkem, použijte kvalitní opalovací krémy, vhodné pro malé děti. Vhodné je používat krémy až od 6.měsíce věku dítěte.

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě