Vývoj miminka – 1. měsíc

Vývoj miminka 1. měsíc

Projděte s námi vývojem  miminka v období 1. měsíce po narození. Jakým vývojem v tomto období miminko projde a co vše už umí?

Co vše umí miminko v 1. měsíci?

Zvedání hlavičky

Když leží na bříšku, zkouší zvedat hlavičku – poznává váš hlas – zkouší vás napodobit a vyplazuje jazyk – natahují se ze skrčené zárodečné polohy. Miminko pořád spí 12 až 16 hodin denně a jednotlivé fáze se prodlužují. Přibírá přibližně 25 až 30 gramů denně a roste 1cm za týden. V postýlce se podobá malé žabce, nožky a ručičky má stále skrčené. Trošku zvedá hlavičku.

Poznávání okolí

Pomáhá si svou čichovou pamětí na rozpoznání osob. Později, s rozvojem zraku a hmatu, čichová paměť ustoupí do pozadí. Nemaťte ho a nepoužívejte umělé vůně ani na sebe ani na miminko, vždyť miminko přirozeně voní. Dosud miminko jen slyšelo, teď už umí cíleně poslouchat nějaký zvuk. Rozliší zvuk “a” od zvuku “b”. Nejraději poslouchá složité zvuky a nejvíc se mu líbí vaše vyprávění, i když mu nerozumí. Překvapí ho hlasitý a vysoký tón. Snaží se najít očima zdroj zvuku. Dokáže také chvíli soustředit svou pozornost.

Úsměv novorozence

Úsměv novorozence

První úsměv

A je to tady, začínají skutečné úsměvy-úsměv jako odpověď a už ne jen reflexní úsměv. Miminko se již zajímá o obličeje, dokáže již rozeznat vaši tvář. Otáčí očka za světlem. Může sledovat předmět, který se pohybuje v oblouku nad obličejem, dokud nedosáhne střed. Umí již plakat a tečou mu slzy.

 

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě