Vývoj miminka – 2. měsíc

Vývoj miminka 2. měsíc

Projděte s námi vývojem  miminka v období 2. měsíce po narození. Jakým vývojem v tomto období miminko projde a co vše už umí?

Co vše umí miminko v 2. měsíci?

Na několik vteřin zvedne hlavičku – když s ním mluvíte, zkouší vás napodobovat, otevírá a zavírá ústa – začíná si “povídat” – když vás uvidí, mrká a projevuje nadšení – vidí i vzdálenější předměty – ztrácejí se některé reflexy – pohyby jsou plynulejší.

Tělo miminka

Miminko začíná roztahovat ruce a nohy a rozevírá pěstičky. Opouští svou dosavadní skrčenou polohu.

Jeho tělo je ještě slabé, nemá svalový tonus. Během druhého měsíce úchopový reflex postupně slábne. Pokud je na bříšku dokáže na chvíli zvednout hlavičku a dokonce jí otočit. Jeho růst pokračuje. Obecně přibírá 20 g denně a roste 1 cm za týden. Miminko pořád potřebuje hodně spát a spánek mu zabere 16 až 20 hodin denně.

Miminko zvedající hlavičku

Miminko zvedající hlavičku

Psychomotorický vývoj

Zlepšuje se jeho paměť, už si dokáže v paměti uchovat události za posledních 48 hodin. Začíná očima sledovat pohybující se předměty, především vaši tvář. Dítě se může dívat koutkem oka. Jeho očka pracují společně a pohybují se za předměty. Dokáže zaostřovat na bližší předměty, například při kojení na bradavku. Sleduje předmět, který se pohybuje v oblouku, i když přesáhne středovou čáru. Reaguje na silné zvuky. Dokáže otočit hlavičku za zvukem v úrovni ucha. Projevuje se pláčem, což zůstává jeho jediným způsobem vyjadřování. Začíná se snažit vydávat zvuky, nejprve samohlásky “aaa”, “eee” pak následují složitější zvuky jako “rrrr” až přijde slavné “a-rrr”.

Přečtěte si také náš článek o tom, co již s vaším miminkem máte za sebou, v článku Vývoj miminka – 1 měsíc , nebo co vás čeká dál, v článku Vývoj miminka – 3. měsíc.

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě