Podzim není nuda – ale jak zabavit děti?

dítě v listí

Chladný podzim hrající všemi barvami jedni milují a druzí zatracují. Dny se krátí, nastává období, kdy se brzy stmívá, častěji trávíme volný čas doma. Lámete si hlavu, co s dětmi? Nechcete aby vysedávaly před televizí nebo tabletem? Přinášíme tipy pro společnou zábavu. Nuda nemá šanci.

Venku

Podzimní příroda hraje všemi barvami. Norové rádi říkají: „Není špatné počasí, jen špatné oblečení!” Zachumlejte se do teplého svetru, nebo oblékněte sobě i dětem teplé funkční oblečení a vyrazte do přírody. Děti každého věku milují skákání v listí, běhání kalužemi, pouštění draka. Dokonce i maličké děti zaujmou padající barevné listy. S létajícím drakem se možná i vy vrátíte do dětských let – malinké děti si budou připadat důležité, pokud jim dáte draka na chvíli podržet.

Nasbírejte si při procházce šípky na čaj, nebo materiály k domácímu tvoření.

S chodícími dětmi můžete společně probíhat kalužemi, stavět domečky pro zvířátka, rozhazovat listí. Zábava zaručena. Doma se spokojeně můžete zavrtat do peřin a užívat si společných chvil třeba se šálkem teplého šípkového čaje.

Rodinné fotografie hrající barvami podzimní přírody jsou nádherné. Snadno vytvoříte krásný vánoční dárek pro vaše blízké. Využít můžete i slevové kupony, které najdete v naší klubové sekci.

Domácí tvoření

Přinesla jste domů spoustu přírodnin. Pokud chcete na tvoření klid, nechte děti, ať si s nimi hrají a vy si v klidu vedle tvořte. Už i sedící děti si mohou pod dohledem hrát s tím, co jste přinesli. Pokud se obáváte vdechnutí, dejte jim je do sáčku. Hraní tím získá úplně nový rozměr.

Větší děti bez obav do tvoření zapojte. Mohou vám podávat jednotlivé kusy, lepit listy, nebo do misek či jiných nádob aranžovat přírodniny. Inspiraci pro podzimní tvoření najdete v našem článku.

Domácnost zvládnete společně

Kdo říká, že se s dětmi nedá nic udělat. Pokud skousnete, že vám úklid nebo vaření zabere víc času, zvládnete domácnost i s těmi nejmenšími.

Malinké děti dejte do nosítka a pusťte se společně do vaření nebo úklidu. Větší děti zapojte. Při vaření může už i sedící dítě pomáhat (míchat, společně nalévat, házet nakrájené kousky jídla do hrnce nebo misky…)

Úklid s dětmi je zábava. Těm nejmenším můžete dát do ruky hadřík a nechat je otírat, to co mají nejblíže. Naplňte společně se staršími pračku, vysajte nebo vykliďte myčku. Naučíte je pomáhat odmala a uvidí, že nic se neděje jen ak samospádem.

Pořadí: 0 / 0
vstoupit do galerie

Hurá na piknik

Vraťte léto zpět a udělejte si domácí piknik. Nakrájejte ovoce a zeleninu na malé kousky, připravte si pití, rozložte doma deku a polštáře. Klidně pozvěte i děti od sousedů.

Pokud zvládnete ze židlí a dalších dek udělat bunkr, úspěch je zaručen. I ty nejmenší baví hra na schovávanou. A vy zatím můžete bez výčitek relaxovat.

 

 

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama