Proč se děti v přítomnosti maminek chovají jinak?

Vztekající se dítě

Nechala jste vaše dítě někomu hlídat a říkají, jak skvělé a neuvěřitelně hodné je? Jen co si ho ale převezmete stane se z něj malý ďáblík? Podle psychologů to má jednoduché vysvětlení.

Jak vás vidí děti?

Svět je pro dítě často nepřehledným místem plným různých úskalí. Především v předškolním věku jste ale vy, jako maminka středobodem jeho vesmíru. Jeho skálou. Jste pro něj bezpečným přístavem, kam se chodí svěřit se svými problémy. Ten, kdo si dokáže poradit v každé situaci, od koho se učí jak postupovat v různých situacích, jste vy – MAMINKA.

Proč si tedy se mnou tak zlobí?

Z důvodů, uvedených výše, jste ale často i takovou popelnicí… místem kam může s důvěrou odložit všechny své nepříjemné pocity, se kterými si neumí poradit. Pokud je dítě drží celý den v sobě, ve chvilce, kdy je opět s vámi, vše vybouchne jako sopka. Tím může tyto pocity propustit a ulevit si… je opět ve vaší přítomnosti, v bezpečí u MAMINKY.

Jak to řešit?

Doporučení psychologů je především komunikace, komunikace a komunikace. Ptejte se dětí, co se během dne dělo, jak se cítili, co jim udělalo radost apod. Netlačte zbytečně na pilu. Dejte tomu čas a berte to tak, že vy jste ta skála, které se to nemůže dotknout…

 

 

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě