10. týden těhotenství

Těhotenství 10. týden

Zahájila jste novou životní etapu a honí se vám hlavou spoustu otázek. Brzy dostanete první odpovědi. Jak se vaše miminko vyvíjí?

Začíná 10. týden těhotenství a naší společné cesty!

 Jak se cítíte ve 10. týdnu těhotenství?

Vaše děloha má nyní velikost a tvar pomeranče. Na prsních dvorcích se objevují malé hrbolky, tzv. Montgomeryho žlázky.

Honí se vám v hlavě nové otázky? Bude moje miminko v pořádku? Není jich tam náhodou víc? První odpovědi se dostaví s prvním ultrazvukem, který se obecně provádí nejpozději kolem 11. týdne. Pokud jste ještě nebyla u svého gynekologa, objednejte se na prohlídku.

Během uplynulých dvou měsíců jste zahájila nový životní režim: žádný tabák, žádný alkohol, větší opatrnost ohledně používaných léků: to je správné, protože právě v tomto období se utváří všechny orgány a děťátko je velmi křehké. Jen tak dál a vaše miminko bude v dokonalé formě!

Do předpokládaného termínu porodu vám zbývá 210 dnů!

Zpráva z vašeho bříška

Slyšíš na ultrazvuku tlukot mého srdíčka? Tímto týdnem mi oficiálně doktoři neříkají embryo, ale stávám se plodem. Plodem vaší lásky. 😊 Moje hlavička je oproti tělu ještě proporcionálně velká, ale neboj to je normální, a do porodu se to vyrovná. Mám už hotové nosní dírky a dokonce i slzné kanálky. Získávám stále více lidské rysy, v tomhle období mi mizí ocásek, zbytek mého těla ho přeroste. A mezi prsty se ztrácejí i plovací blány a prstíčky dál rostou odděleně.

Maminko, teď jsem velké jako oliva, měřím 3,1 cm od hlavičky k zadečku a vážím 4 g.

A víš maminko, jak to bude příští týden?  Podívej se, co náš čeká v 11. týdnu těhotenství, nebo jak to vypadalo v 9. týdnu těhotenství.

 

Chcete pravidelné zprávy z vašeho bříška také do vašeho emailu? Stačí kliknout na tento odkaz a každý týden vám v e-mailu jedna přistane. 🙂

 

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě