14. týden těhotenství

Těhotenství 14. týden

Je vám konečně lépe, ustoupily nevolnosti i únava.  Jak se vyvíjí vaše miminko?

Začíná 14. týden těhotenství a naší společné cesty!

 Jak se cítíte ve 14. týdnu těhotenství?

Cítíte se trochu lépe – nevolnosti se zmírňují, stejně tak únava. Již brzo budete mít chuť hory přenášet. 🙂 Tím lépe, ale nezapomínejte, že miminko má také potřebu klidu.

Pravděpodobně jste již podstoupila odběr krve, který je součástí testů, umožňujících odhalení trisomie 21 (Downův syndrom), jakož i sledování prosáknutí záhlaví, které se provádí v momentě Vašeho prvního ultrazvuku. Na výsledky je třeba čekat zhruba jeden týden a pokud nejsou v pořádku, Váš gynekolog Vám doporučí amniocentézu (odběr plodové vody). Tyto výsledky již byste měla mít.

Do předpokládaného termínu porodu vám zbývá 182 dnů!

Zpráva z vašeho bříška

Moje kostní dřeň začala pracovat a vyrábí moje první krevní buňky.

Sice jsem ještě stále malinkatý, ale už je možné rozpoznat jestli budu holčička nebo chlapeček. Je to díky mít pohlavním žlázám, které produkují hormony a dotvářejí se mi tak pohlavní orgány. Na příštím ultrazvuku se tak už možná dočkáš velkého překvapení!

Maminko, teď jsem velké jako limetka, měřím 8,7 cm od hlavičky k zadečku a vážím 43 g.

A víš maminko, jak to bude příští týden?  Podívej se, co náš čeká v 15. týdnu těhotenství, nebo jak to vypadalo v 13. týdnu těhotenství.

 

Chcete pravidelné zprávy z vašeho bříška také do vašeho emailu? Stačí kliknout na tento odkaz a každý týden vám v e-mailu jedna přistane. 🙂

 

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě