13. týden těhotenství

Těhotenství 13. týden

Placenta hraje v těhotenství zcela zásadní roli. Pomáhá ke správnému vývoji vašeho miminka. Jak se vaše děťátko v bříšku vyvíjí, a jak se cítíte vy?

Začíná 13. týden těhotenství a naší společné cesty!

 Jak se cítíte ve 13. týdnu těhotenství?

Jistě jste už slyšela o placentě a jejím důležitém úkolu v těhotenství. Je to jedinečné spojení mezi dělohou a miminkem, ke kterému je přichycena pupeční šňůrou. Během těhotenství roste spolu s dělohou a nejčastěji bývá uložena v její horní části na přední nebo zadní stěně.

Pupeční šňůra má vícero funkcí. Slouží jako filtr a zároveň dodává děťátku vše, co potřebuje: vitamíny, stopové prvky, kyslík. Také jsou tudy odváděny veškeré odpadní látky z těla Vašeho děťátka. Skrze pupeční šňůru miminko čerpá z vašich zdrojů. Pokud potřebujete doplnit vitamíny nebo minerály, gynekolog Vám může předepsat nebo poradit vitaminové doplňky. Více se dočtete na našem webu, například ZDE.

I když se to zdá ještě vzdálené, již nyní dokážete ovlivnit zdravou střevní mikroflóru vašeho miminka. Přečtěte si, jak funguje prvních 1000 dnů pro zdraví vašeho miminka.

Do předpokládaného termínu porodu vám zbývá 189 dnů!

Zpráva z vašeho bříška

Do doby než se, maminko, uvidíme, ještě zbývá mnoho týdnů. Zatím mě můžeš vidět jen na ultrazvuku. Teď už mi zbývá jen vyrůst. 😊 Všechny moje orgány jsou totiž už téměř hotovy.

Právě se mi tvoří pánevní kosti. Začínám se už učit polykat a čůrat plodovou vodu. Uvolnily se mi nosní dírky, játra jsou již vyvinuta a prodlužují se mi střeva. Tady uvnitř tvého bříška probíhá spousta práce!

Maminko, teď jsem velké jako lusk hrášku, měřím 7,4 cm od hlavičky k zadečku a vážím 23 g.

A víš maminko, jak to bude příští týden?  Podívej se, co náš čeká v 14. týdnu těhotenství, nebo jak to vypadalo v 12. týdnu těhotenství.

 

Chcete pravidelné zprávy z vašeho bříška také do vašeho emailu? Stačí kliknout na tento odkaz a každý týden vám v e-mailu jedna přistane. 🙂

 

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě