18. týden těhotenství

Těhotenství 18. týden

Od tohoto týdne budete cítit pohyby stále jasněji a častěji. Jak se vyvíjí vaše miminko, a jak se cítíte vy?

Začíná 18. týden těhotenství a naší společné cesty!

Jak se cítíte ve 18. týdnu těhotenství?

Minulý týden jste už mohla ucítit první pohyby miminka. Od tohoto týdne budete cítit pohyby stále jasněji a častěji. Můžete se bavit tím, že budete hádat, zda to tentokrát byla noha, ruka, koleno či hlavička. Tyto momenty byste určitě měla sdílet s budoucím tatínkem!

Když už mluvíme o tatínkovi, pravděpodobně máte i nadále pohlavní styk. Dobře děláte, pro miminko to nepředstavuje žádné nebezpečí. Kdyby Vám tvrdlo břicho, nebojte se, je to zcela normální. Děloha se v momentě orgasmu stáhne, ale je to zcela bez rizika, tyto stahy nemají nic společného s těmi, které souvisejí s porodem. Více o sexu v těhotenství si přečtěte ZDE.

Do předpokládaného termínu porodu vám zbývá 154 dnů!

Zpráva z vašeho bříška

Mám stále ještě zavřené oči, ale už vnímám, pokud na svoje bříško posvítíš silným světlem. Neměj strach, když mi to světlo bude vadit, prostě si zakryji očička ručičkami. To už umím. 😊 Ouška už mám taky na svém místě. Celé tělíčko mám pokryté jemnými chloupky, kterým pan doktor odborně říká lanugo. Zatím mě drží mě v teple, ale do porodu mi vypadají.

Maminko, teď jsem velké jako paprika, měřím 14,2 cm od hlavičky k zadečku a vážím 190 g.

A víš maminko, jak to bude příští týden?  Podívej se, co náš čeká v 19. týdnu těhotenství, nebo jak to vypadalo v 17. týdnu těhotenství.

 

Chcete pravidelné zprávy z vašeho bříška také do vašeho emailu? Stačí kliknout na tento odkaz a každý týden vám v e-mailu jedna přistane. 🙂

 

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě