35. týden těhotenství

Odpočívejte a vyhýbejte se aktivitám, které by vyvolaly předčasný porod. Jak se vyvíjí vaše miminko?

Začíná 35. týden těhotenství a naší společné cesty!

 Jak se cítíte ve 35. týdnu těhotenství?

Teď si můžete konečně odpočinout! S plynoucími dny budete tuto potřebu pociťovat čím dál tím častěji. Vyhýbejte se veškerým aktivitám, které by mohly vyvolat předčasný porod.

Pohlavní styk je stále možný, ale musíte vědět, že sperma obsahuje hormony (prostaglandiny), které mohou vyvolat kontrakce. Pokud pociťujete pravidelné dlouhotrvající kontrakce (poslíčky), i když s přestávkami, raději to konzultujte s lékařem! Vaše děťátko ještě nedokončilo svůj růst, bylo by nedonošené.

Do předpokládaného termínu porodu vám zbývá 35 dnů!

Zpráva z vašeho bříška

I když tam mám málo místa, takže vnímáš každé mé protažení, ještě bych rádo zůstalo v bezpečí tvého bříška. Kdybych se teď narodilo, tak by mi dali hodnocení jako lehce nezralé…

Ale už umím skutečně spoustu věcí! Polykám, čůrám, ve střevech se mi hromadí smolka. To bude obsah prvních plen.

Mám dostatek podkožního tuku, takže pomalu dokážu regulovat tělesnou teplotu. Moje pokožka je růžová a vyhlazená. Stále častěji jsem vzhůru a vnímám, co se kolem mě děje.

Maminko, teď jsem velké jako žlutý meloun, měřím 45 cm od hlavičky k zadečku a vážím 2,4 kg.

A víš maminko, jak to bude příští týden?  Podívej se, co náš čeká v 36. týdnu těhotenství, nebo jak to vypadalo v 34. týdnu těhotenství.

 

Chcete pravidelné zprávy z vašeho bříška také do vašeho emailu? Stačí kliknout na tento odkaz a každý týden vám v e-mailu jedna přistane. 🙂

 

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě