39. týden těhotenství

Těhotenství 39. týden

Porodit můžete každým dnem.  Zajímají vás příběhy kamarádek, které už mají děti? Malá rada, neposlouchejte ty katastrofické. Jak se cítíte? Jak se vyvíjí vaše miminko?

Začíná 39. týden těhotenství a naší společné cesty!

 Jak se cítíte ve 39. týdnu těhotenství?

Pravidelné kontrakce se zkracujícími se intervaly, a pak… vůbec nic! Nic to není… příroda je moudrá, Vaše tělo se na porod intenzivně připravuje. Jakmile bude připravené, porod se spustí. Snažte se mezi signály rozeznat ty opravdové!

Pokud je to Vaše první dítě, nepospíchejte do porodnice hned jakmile kontrakce začnou: celý proces bude trvat spoustu hodin (v průměru 12 hodin u prvního dítě) a riskujete, že Vás ještě pošlou zpátky domů!

Naopak, pokud Vám praskne voda, odjezd je nutný. Pokud je plodový vak porušený, Vaše děťátko už není ve sterilním prostředí.

Do předpokládaného termínu porodu vám zbývá 7 dnů!

Pokud jste ale už porodila, dejte nám prosím o tom vědět. Velmi nás potěší fotka z porodnice v naší uzavřené skupince na Facebooku — Maminky Happy Baby

Zpráva z vašeho bříška

Už jsem zcela připravené a moc se na tebe maminko těším!Na mých prstíčcích už mám nehty, které mi budeš po porodu stříhat. Moje plíce už jsou vyvinuté. Už na sobě nemám většinu mázku a zbytek mi pomůže na cestě při porodu.Už se nemůžu dočkat!

Maminko, teď jsem velké jako vodní meloun, měřím 49 cm od hlavičky k zadečku a vážím 3,3 kg.

A víš maminko, jak to bude příští týden?  Podívej se, co náš čeká v 40. týdnu těhotenství, nebo jak to vypadalo v 38. týdnu těhotenství.

Sdílejte

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě